Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Zachodnie pensje w euro często budzą zazdrość. Ale co z kosztami utrzymania? Czy można zaoszczędzić, pracując w niemieckim warsztacie samochodowym? Szczegóły znajdziesz w tym artykule.
Niemieckie agencje pracy często szukają w Polsce pracowników do warsztatów naprawczych pojazdów. Nic dziwnego, wielu polskich mechaników to tzw. złote rączki. Takie osoby potrafią dobrze zdiagnozować usterkę, wymienić zepsute elementy, ale znają też podstawy elektroniki, a przy tym są pracowite i dokładne. Jednak czy warto przyjąć taką ofertę pracy? Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Jakie warunki trzeba spełnić, aby taką pracę znaleźć? O tym przeczytasz poniżej.
Spis treści
Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech?
W ofertach pracy na stanowisku mechanika pojazdów samochodowych można znaleźć stawki od 12 do 14 euro brutto za godzinę pracy. Wydaje się, że to niewiele, wszak trzeba znaleźć kwaterę noclegową i kupić sobie coś do jedzenia. Jednak większość pracodawców obiecuje również opłacenie zakwaterowania i codzienną dietę żywieniową w wysokości 20–23 euro za dzień. Zatem ile zarabia się przy naprawie samochodów w Niemczech? Taki specjalista z doświadczeniem i dobrą znajomością języka niemieckiego (wraz ze słownictwem branżowym) może zarobić w Niemczech od 2900 do 3100 euro na miesiąc w zależności od landu.
Czy warto przyjąć taką ofertę pracy?
Z pewnością tak, ponieważ to szansa na spore zarobki i godne życie. Jeśli pracodawca zapewnia nocleg i płaci za wyżywienie, to można większą część pensji zaoszczędzić. Dlatego wielu mężczyzn, zwłaszcza z zachodniej Polski, wyjeżdża do pracy do Niemiec. Mieszkańcy terenów przygranicznych dojeżdżają nieraz codziennie. Pozostali wracają do Polski do swoich bliskich na weekendy. Niektóre rodziny podejmują decyzję o przeprowadzce za zachodnią granicę na kilka lat lub na stałe. To, ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech, często ułatwia taki wybór.
Praca w Niemczech w warsztacie samochodowym może dla mechanika z Polski okazją do zarobienia dużo większych niż w Polsce pieniędzy, ale też do rozwoju zawodowego. Warunkiem jest dobra znajomość mechaniki pojazdów i swobodne posługiwanie się językiem.