Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze? Poznaj ich zarobki!

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze? Czy granie w niższych klasach rozgrywkowych to opłacalne zajęcie? A może wręcz odwrotnie? Przekonaj się, jak wysokie są pensje piłkarzy występujących na trzecim poziomie.

Kariera zawodowego piłkarza kojarzy się z bardzo wysokimi zarobkami. Tak jest w istocie, gdy mówimy o tych, którzy grają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dotyczy to zarówno Polski jak i zagranicy. Co jednak z tymi, którzy występują w niższych ligach? Czy oni również mogą liczyć na godne uposażenie? A może w ich przypadku sport to zawód gwarantujący zaledwie zaspokojenie podstawowych potrzeb? Przekonaj się, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – niższe ligi w Polsce

Na początek uściślijmy – gdy mówimy o drugiej lidze, de facto mamy na myśli trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce. Pierwszy to Ekstraklasa, zaś drugi to pierwsza liga. Dopiero potem mamy do czynienia z drugą ligą, czyli trzecim szczeblem w kolejności. Jak wygląda tam sytuacja finansowa? Najogólniej rzecz ujmując, jest zróżnicowana.

Bogatsze kluby są w stanie płacić piłkarzom pensje w takiej wysokości, że ci nie muszą podejmować innej pracy. Najlepsi piłkarze otrzymują wręcz apanaże mogące dorównać zarobkom zawodników z wyższych szczebli rozgrywkowym. Jednak to, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze, jest mocno zróżnicowane. W przypadku biedniejszych klubów mówimy o pensjach w granicach od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – nierówność płac

To, ile zarabiają piłkarze w 2. lidze, zależy od budżetu danego klubu, jego stabilności finansowej, a nierzadko także od wyników uzyskiwanych przez drużynę. W drugiej lidze zarobki zaczynają się od tysiąca złotych, zaś kończyć mogą się na kontraktach wartych kilka tysięcy złotych miesięcznie. Standardem jest pensja rzędu trzech tysięcy złotych.

To zarobki o wiele niższe niż te choćby w pierwszej lidze. Tam piłkarze otrzymują od pięciu do nawet ponad dwudziestu tysięcy złotych za miesiąc gry. Przykładem może być niedawna sytuacja, gdy łódzki Widzew, będący jeszcze w drugiej lidze, płacił znanym z najwyższej klasy rozgrywkowej iście ekstraklasowe pensje.

Ile zarabiają piłkarze w 2. lidze – czy warto?

Powstaje tym samym pytanie – czy opłaca się grać zawodowo jako piłkarz drugoligowy? To oczywiście zależy od sytuacji. Dla wielu zawodników niższe klasy rozgrywkowe to jedynie przystanek w dalszej karierze. Wszak nawet młody Robert Lewandowski grał w drugoligowym Zniczu Pruszków.

Dla innych gra w niższych ligach może być sposobem na swego rodzaju połowiczną piłkarską emeryturę. Dla jeszcze innych to po prostu codzienność, a gra na tym poziomie oraz pensje są zadowalające i odpowiadają ich możliwościom.

Dodaj komentarz