Jesteś ciekaw, ile zarabia glazurnik? Zastanawiasz się, ile warta jest ta fachowa praca w naszym kraju? Poznaj najważniejsze dane dotyczące zarobków glazurników nad Wisłą.
Mogłoby się wydawać, że kładzenie glazury to zajęcie, które nie wymaga bardzo skomplikowanych umiejętności. Niejedna osoba wykonywała tę pracę wszak samodzielnie w domu. Jednak w istocie odpowiednie wykonanie tejże usługi wymaga dokładności i doświadczenia. Dlatego praca glazurników w Polsce jest tyleż popularna, co ceniona. Dowiedz się, ile zarabia glazurnik. Przekonaj się, jak przedstawiają się płace w obrębie tego właśnie fachu.
Spis treści
Ile zarabia glazurnik – podstawowe informacje
Mówiąc o fachu glazurnika, przede wszystkim warto zauważyć, że specjaliści zajmujący się tym właśnie fachem nie powinni narzekać na niedobór zleceń. Na rynku wciąż bowiem brakuje osób, które w rzetelny sposób zajmują się pracami wykończeniowymi w budownictwie. Wykwalifikowana osoba powinna mieć łatwość w znalezieniu zatrudnienia bądź w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Ile zarabia glazurnik – miejsca zatrudnienia
Glazurnicy pracują często w przedsiębiorstwach budowlanych. W przypadku pracy w różnych przedsiębiorstwach oraz firmach remontowych na to, ile zarabia glazurnik, wpływ mają jego umiejętności, a także staż pracy. Pracodawcy z zasady w tym fachu doceniają bowiem doświadczenie zawodowe.
Ile zarabia glazurnik – uśrednione zarobki
To ile zarabia glazurnik, może być uzależnione od różnych kwestii takich jak liczba wykonywanych zleceń, ich złożoność, czy też region, w którym wykonywana jest praca. Można jednak przedstawić ogólne i uśrednione dane dotyczące pensji glazurników. Te wynoszą (według analiz za 2021 rok) około cztery i pół tysiąca złotych brutto.
Warto zauważyć, że połowa glazurników w Polsce (według stanu na 2021 rok) osiąga zarobki w przedziale od 3600 zł do 5500 zł. Z kolei dwadzieścia pięć procent glazurników zarabia więcej niż pięć i pół tysiąca złotych brutto. Widać tym samym, że pensje glazurników pozostają na stabilnym poziomie. To oraz wspomniana wyżej relatywna pewność zatrudnienia sprawia, że zawód glazurnika jawi się jako pewny i zapewniający godziwy byt.