Ile zarabia budowlaniec w Niemczech? Poznaj zarobki w tej branży!

Ile zarabia budowlaniec w Niemczech? Przekonaj się, czy zarobki pracowników budowlanych za naszą zachodnią granicą są godziwe. Dowiedz się, ile dokładnie wynosi pensja w branży w przeliczeniu na złotówki.

Praca w Niemczech przez lata pozostawała i dalej pozostaje marzeniem wielu Polaków. W wielu przypadkach wiąże się ona z dochodami, które znacząco przewyższają możliwe zarobki w Polsce. Czy podobnie jest w przypadku fachu budowlańca? Przekonaj się, ile zarabia budowlaniec w Niemczech. Zobacz, czy warto zdecydować się na podjęcie takiej właśnie pracy w tym kraju.

Ile zarabia budowlaniec w Niemczech – podstawowe informacje

Na wstępie warto zauważyć, że w Niemczech duże znaczenie ma stawka minimalna, która jest ustalana dla różnych grup zawodowych. W przypadku branży budowlanej mówimy tu o stawkach przekraczających dwanaście euro za godzinę pracę. Niewykwalifikowany pracownik budowlany może zarobić w tym kraju przynajmniej 12,85 euro, jednak to nie wyczerpuje odpowiedzi na pytanie, ile zarabia budowlaniec w Niemczech.

W kontekście w tej branży nie ma znaczenia region, w którym taka osoba wykonuje swoją pracę. Jeszcze bardziej opłacalna jest praca w branży budowlanej w Niemczech, gdy jest się pracownikiem wykwalifikowanym. Dla takiego stawka godzinowa to już 15,70 euro minimum.

Ile zarabia budowlaniec w Niemczech – podwyżka stawek

Warto zauważyć, że w ostatnich latach Niemcy podnieśli stawki minimalne w branży budowlanej. Miało to miejsce w 2020 roku. Wtedy to w kwietniu weszło w życie rozporządzenie, które ustalało minimalne zarobki osób pracujących w branży budowlanej w tym kraju.

Miało wymierny wpływ na to, ile zarabia budowlaniec w Niemczech obecnie. Dotyczyło ono wszystkich niemieckich regionów. Podwyższeniu uległy wtedy zarówno stawki dla pracowników niewykwalifikowanych jak i wykwalifikowanych. Zostały wywindowane do poziomów wskazanych wyżej.

Ile zarabia budowlaniec w Niemczech – sytuacja na niemieckim rynku pracy w ogóle

Co warte podkreślenia to fakt, że zapotrzebowanie na polskich pracowników w Niemczech już teraz jest wysokie, a w kolejnych latach może rosnąć. Według niemieckich statystyków już w 2035 roku na każde sto osób w wieku produkcyjnym w Niemczech będzie przypadać ponad czterdzieści osób w wieku wyższym niż sześćdziesiąt siedem lat. Takie problemy demograficzne będą sprawiać, że Niemcy tym bardziej będą potrzebować siły roboczej. W tym silnych i młodych wykwalifikowanych specjalistów.

Dodaj komentarz