Branża spedycyjna niewątpliwie rozwija się bardzo prężnie. Czy ma to przełożenie na korzyści dla najwyżej postawionych osób w przedsiębiorstwach? Ile zarabia właściciel firmy transportowej? Dowiedz się, jak kształtują się zarobki w transporcie!
Jesteś ciekaw, ile zarabia właściciel firmy transportowej? Chcesz przekonać się, jak wyglądają zarobki w owym sektorze? Wydaje się, że wynagrodzenia w branży są imponujące, ale czy badania i dane to potwierdzają? Przeczytaj nasz krótki tekst, by sprawdzić, czy tak jest w istocie.
Spis treści
Ile zarabia właściciel firmy transportowej – podstawowe informacje
Szukasz odpowiedzi na pytanie, ile zarabia właściciel firmy transportowej i podejrzewasz, że zarobki są imponujące? Trzeba przyznać, że w przypadku stanowisk kierowniczych oraz posad specjalistów kształtują się one niezmiernie korzystnie. To nie może dziwić, wziąwszy pod uwagę fakt, że firmy transportowe stanowią jeden ze strategicznych elementów nie tylko polskiej, lecz także globalnej gospodarki.
Tym samym zarobki specjalistów i kierowników w transporcie stoją na wysokim poziomie. Według ogólnodostępnych danych dyrektor do spraw logistyki w transporcie może liczyć na około 238 tysięcy przychodów w skali roku. Według stanu za 2017 rok. Z kolei dyrektor w branży transportowej może liczyć na roczne przychody na poziomie przekraczającym 225 tysięcy.
Ile zarabia właściciel firmy transportowej?
Czy są dane mówiące o tym, ile dokładnie zarabia właściciel firmy transportowej? Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń prezes zarządu w firmie zajmującej się transportem i logistyką może otrzymywać miesięcznie około czternastu tysięcy złotych. To jednak tylko mediana. Warto pamiętać, że jedna czwarta właścicieli firm transportowych legitymuje się zarobkami, które przekraczają 21 tysięcy złotych.
Zarobki innych pracowników w branży
Wiesz już, ile zarabia właściciel firmy transportowej. Inne pensje w tym sektorze przedstawiają się nieco inaczej, choć dalej mogą robić wrażenie. Kierownik do spraw krajowej dystrybucji może otrzymywać około 8,5 tysiąca miesięcznie. Z kolei kierownik do spraw dystrybucji zagranicznej legitymuje się zarobkami na poziomie 10,5 tysiąca. Tym samym widać, że funkcje zarządcze w branży transportowej mogą generować godziwe wynagrodzenie.