Amazon to największy sklep internetowy na świecie. Swoją siedzibę ma również w Polsce. Rekrutacja do pracy na magazynie trwa właściwie nieprzerwanie przez cały rok, a firma chwali się mocno konkurencyjnymi stawkami wynagrodzeń. Sprawdziliśmy, ile zarabia się w Amazon!
Obecnie Amazon zatrudnia prawie 1,3 miliona pracowników na całym świecie. Ponad 20 tysięcy z nich stanowią osoby zatrudnione w magazynach ulokowanych w Polsce. Rekrutacja do pracy na magazynie trwa właściwie nieprzerwanie. Można się zatrudnić w charakterze pracownika sezonowego lub na stałe. Na najlepszych czekają awanse i premie. Amazon sam wyznacza standardy wynagrodzeń i sposoby rozliczeń z pracownikami. W tej kwestii okazuje się być mocno konkurencyjny na polskim rynku pracy. Postanowiliśmy sprawdzić, ile zarabia się w Amazon, pracując w charakterze pracownika szeregowego i jednego z największych sterników w firmie. Zapraszamy do lektury!
Spis treści
Ile zarabia się w Amazon – pensje najważniejszych osób w firmie
Pensje najważniejszych postaci w przedsiębiorstwie Amazon zostały niedawno ujawnione. Dyrektorzy generalni w przedsiębiorstwie otrzymują w skali roku kwoty rzędu od 50 do nawet 220 milionów dolarów. Lwia część tych pieniędzy wypłacana jest z zysków. Dodatkowo należy wspomnieć, że każdy z menedżerów Amazona posiada pakiet udziałów firmie, a więc zyski przedsiębiorstwa bezpośrednio przekładają się na ich osobiste przychody.
Ile zarabia się w Amazon – stawki dla pracowników polskich magazynów
Zastanawiasz się w takim razie, ile zarabia się w Amazon na polskim magazynie? Pensje pracowników fizycznych rozpoczynają się od 4 000 brutto miesięcznie. Liderzy mogą liczyć na zarobki rzędu 5 000 złotych miesięcznie. Stawka ta zostanie wypłacona w całości jedynie wówczas, gdy będzie się pracowało zgodnie z grafikiem, a więc nie będzie się brało urlopów i zwolnień. Najlepsi i najbardziej wydajni pracownicy mogą dodatkowo liczyć na premię w wysokości 15% podstawy.
Jak widać odpowiedź na pytanie, ile zarabia się w Amazon. jest całkiem satysfakcjonująca. Pensje są tutaj wypadkową charakterystyki rynku pracy i ofert konkurencji.