Ile zarabia bokser w Polsce?

Boks jest jednym ze sportów, którego turnieje Polacy śledzą z dużym zainteresowaniem. Wielu z nas zastanawia się także nad tym, ile zarabia bokser w Polsce. Jeśli także chcesz znaleźć odpowiedź na to pytanie, przeczytaj nasz tekst.

Boks to nie tylko walka stoczona w ringu. Aby zostać uznanym sportowcem w tej dziedzinie, konieczne są wieloletnie treningi ciężka praca nad sobą, gotowość do wyrzeczeń… oraz gotowość na poważne urazy fizyczne. Z drugiej jednak strony ci, którzy odnaleźli się w boksie, mogą liczyć na wyjątkowo wysokie zarobki. Trzeba pamiętać o wszystkich wymienionych czynnikach podczas rozważań na temat tego, ile zarabia bokser.

Ile zarabia bokser i od czego to zależy?

Zasadniczo, nie prowadzi się oficjalnych raportów dotyczących tego, ile zarabia bokser przeciętnie. Co więcej, nawet jeśli takie zestawienia byłyby przygotowywane, nie miałyby one niestety dużej wartości informacyjnej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: w boksie, jak w każdej dziedzinie sportu, działają zarówno uznane gwiazdy, jak i początkujący sportowcy. W związku z tym ustalanie jakichkolwiek średnich wartości nie przyniesie zadowalającego efektu.

Bokser amator oraz zawodowy – jakie są stawki za odbycie walki?

Mimo to można wskazać przybliżone stawki, jakie obowiązują w przypadku bokserów amatorów oraz ich bardziej doświadczonych kolegów, tj. sportowców zawodowych. Cenne informacje na ten temat można znaleźć m.in. na portalu www.meczyki.pl. Z danych tych można wywnioskować, że amatorzy otrzymują zazwyczaj nie więcej niż kilkaset złotych za stoczenie pojedynczej walki.

Z kolei jeśli chodzi o bokserów zawodowych, to stawki są odpowiednio wyższe – mogą one wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy za jeden pojedynek. Dochody są tym bardziej atrakcyjne, im więcej osiągnięć ma dany sportowiec (są one wyrażane m.in. liczbą medali zdobytych w turniejach).

Kwoty te są niemałe, trzeba jednak wciąż pamiętać o setkach godzin poświęconych na treningi. Oprócz tego należy liczyć się z ryzykiem odniesienia trwałych urazów, które uniemożliwią dalszą aktywność. Ponadto, aktywność bokserska ma krótkotrwały charakter – z uwagi na uwarunkowania biologiczne człowieka – nie może trwać dłużej niż kilka-kilkanaście lat.

Dodaj komentarz