Pracownicy Federalnego Biura Śledczego pełnią bardzo ważną funkcję w zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli Stanów Zjednoczonych. Sprawdź, jak zostać pracownikiem instytucji dbającej o ochronę oraz ile zarabia agent FBI!
To, ile zarabia agent FBI, zależy w głównej mierze od zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Ten sektor służby publicznej w Ameryce zatrudnia ponad 2 mln osób. W Federalnym Biurze Śledczym można ubiegać się o pracę na różnych stanowiskach, jednak to właśnie agenci mogą liczyć na najwyższe zarobki. Jak można zdobyć zatrudnienie w FBI? Na czym polega praca w amerykańskiej agencji rządowej? Czym jest panel wynagrodzenia agenta? Jakie uposażenie otrzymują agenci federalni? Sprawdź to!
Spis treści
Praca w FBI – jak zostać agentem?
Agenci FBI są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom USA. Prowadzą dochodzenia karne i specjalizują się oni w wykrywaniu takich procederów jak:
- oszustwa finansowe;
- terroryzm;
- przestępczość zorganizowana;
- przestępstwa w sieci;
- korupcja publiczna;
- handel ludźmi.
Aby zostać zatrudnionym jako agent FBI, konieczne jest zdobycie tytułu licencjata. Trzeba również mieć 2-letnie doświadczenie w wybranej specjalizacji. Niezbędne jest też zdanie testów i odbycie ćwiczeń trwających 20 tygodni. Trzeba pochwalić się także niekaralnością i dobrą historią zawodową oraz odpowiednim stanem zdrowia.
Panel wynagrodzenia – ile zarabia agent FBI?
Zarobki w USA opisywane są w skali roku. Wynagrodzenie dla pracowników Federalnego Biura Śledczego określa panel wynagrodzenia. Ile zarabia agent FBI? Dla agentów FBI przewidziane jest wynagrodzenie podstawowe w wysokości około 52 tysięcy dolarów rocznie. Na wyższych stanowiskach biurowych pensja zwiększa się do prawie 79 tysięcy dolarów rocznie. Do wypłaty dochodzą:
- ubezpieczenie na życie;
- płatne dni chorobowe i urlopy;
- ubezpieczenie zdrowotne i pełny plan emerytalny.
Agenci FBI piastują bardzo odpowiedzialne stanowiska. Duże ryzyko związane z wykonywaniem zawodu jest więc odpowiednio wynagradzane przez amerykańską agencję rządową.