Ile zarabia BHP-owiec i od czego zależą jego zarobki?

Specjalista ds. BHP to pracownik, który dba o bezpieczeństwo na terenie zakładu. Jego praca wymaga posiadania szeregu kwalifikacji i wiedzy. Ile zarabia BHP-owiec? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Choć niektórzy czasem deprecjonują pracę specjalistów ds. BHP, to w rzeczywistości przedstawiciele tego zawodu pełnią ważną rolę w przedsiębiorstwie. W gestii BHP-owca leży m.in. zapewnienie bezpiecznych, ergonomicznych warunków pracy na terenie zakładu. To, ile zarabia BHP-owiec, zależy m.in. od wiedzy i posiadanego doświadczenia. Czytaj dalej!

Ile zarabia BHP-owiec?

Praca na stanowisku specjalisty BHP jest stabilna, ale wymaga wiedzy oraz kompetencji miękkich (w tym między innymi asertywności). Generalnie, zarobki specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy są uzależnione m.in. od poziomu doświadczenia zawodowego. Jeśli chodzi o dochody początkujących pracowników (młodszych specjalistów ds. BHP), to zarobki oscylują w przedziale od 4 do 4,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. 

Ile zarabia BHP-owiec, który jest doświadczonym profesjonalistą w tym fachu? Starszy specjalista w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy może liczyć na wynagrodzenie na poziomie od 6 do 6,5 tysiąca złotych brutto.

Oprócz wynagrodzenia podstawowego, przedstawiciele tego zawodu mogą liczyć również na dodatkowe benefity pozafinansowe, w tym, między innymi, na dofinansowanie kursów i szkoleń zawodowych i prywatną opiekę medyczną.

Nie tylko praca na etacie

Ważnym atutem pracy w zawodzie specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy jest możliwość zarobkowania nie tylko na etacie. Obecnie wielu pracowników ds. BHP decyduje się na połączenie, czyli:

  • zatrudnienie w charakterze pracownika;
  • założenie własnej działalności gospodarczej, która zajmuje się świadczeniem usług doradczych w zakresie BHP, tzn. przeprowadzaniem szkoleń wstępnych i okresowych, oceną ryzyka zawodowego itp.

Wiesz już, ile zarabia BHP-owiec. Jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, to BHP-owiec nie ma górnego limitu dochodów. Wysokość jego zarobków zależy od renomy firmy doradczej, liczby klientów itp.

Dodaj komentarz