Ile zarabia brygadzista? Pensje w tej grupie zawodowej

Jesteś ciekaw, ile zarabia brygadzista? Dowiedz się, ile można zarobić, podejmując pracę kierownika brygady roboczej. Sprawdź, na jak wysokie pensje mogą liczyć brygadziści w Polsce.

Brygadzista to, innymi słowy, kierownik brygady roboczej. Jego zadaniem jest kierowanie pracownikami, którzy wykonują określone zadania w firmie, na przykład w zakładzie produkcyjnym. Brygadzista z zasady otrzymuje instrukcje dotyczące pracy do wykonania od kierownika zakładu. Przekazuje je dalej i nadzoruje prace. Z jakim uposażeniem wiąże się taka odpowiedzialność? Czy można mówić o wysokich płacach w przypadku tego właśnie fachu? Przekonaj się, ile zarabia brygadzista!

Ile zarabia brygadzista – podstawowe informacje

Patrząc na wynagrodzenia w tej grupie zawodowej, musimy wziąć pod uwagę wynagrodzenia, jakie występują w przemyśle lekkim. Mediana w tym przypadku wynosi około 5450 zł. To wynik o około trzysta złotych wyższy niż mediana w skali całego kraju. Tak wskazują wnioski płynące z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku tej branży występują znaczące różnice w kontekście określonych stanowisk. O ile dyrektorzy mogą zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych, o tyle szeregowi pracownicy muszą zadowolić się pensjami rzędu niecałych czterech tysięcy.

Ile zarabia brygadzista – dokładne dane

A jak jest w przypadku omawianej grupy? Ile zarabiają brygadziści? Jak pokazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana zarobków w tej grupie zawodowej to około 5100 zł. Przy tym warto zaznaczyć, że 25% uczestników badania deklaruje, że zarabia mniej niż 4340 zł. Z kolei jedna czwarta najlepiej zarabiających legitymuje się przychodami na poziomie powyżej sześciu tysięcy złotych.

Im wyższe stanowiska, tym wyższe pensje

To, ile zarabia brygadzista, trudno uznać za wysoką kwotę w obliczu zarobków kadry kierowniczej w przemyśle lekkim. Dyrektorzy w firmach z tego sektora mogą liczyć nawet na szesnaście tysięcy złotych uposażenia. Kierownik może zarobić od ośmiu i pół do nieco ponad jedenastu tysięcy złotych. Pensja brygadzisty wynosząca około pięciu tysięcy złotych nie jest przy tym znacząco wyższa od pensji szeregowego pracownika, który zarabia około czterech tysięcy.

Dodaj komentarz