Ile zarabia doradca kredytowy. Poznaj tajemnice tej profesji!

Wobec tego, że wiele osób zaciąga kredyty, nie brakuje pytań o to, czym zajmują się doradcy w tej kwestii i ile zarabia doradca kredytowy. Czy doradzanie w sprawie kredytów to zajęcie przynoszące istotne zyski? Przekonaj się!

Doradca kredytowy to osoba, która pomaga potencjalnym kredytobiorcom w odnalezieniu najkorzystniejszego bankowego finansowania. Analizuje sytuację klientów i zestawia ją z ofertą banków. W jaki sposób i ile zarabia doradca kredytowy? Poznaj odpowiedzi na te pytania i przekonaj się, jak funkcjonuje ten fach.

Ile zarabia doradca kredytowy – podstawowe informacje

Sposób, w jaki zarabia doradca kredytowy, jest specyficzny i nieco różni się od typowego modelu wypłat, jaki funkcjonuje w różnych branżach. O ile w innych zawodach za daną pracę wypłacana jest standardowa pensja, o tyle w przypadku fachu doradcy kredytowego jest inaczej. Ci specjaliści zarabiają dzięki prowizjom. Otrzymują pieniądze dopiero wtedy, gdy dany klient otrzyma kredyt. Odpowiedź na pytanie, ile zarabia doradca kredytowy, nie jest zatem prosta.

Ile zarabia doradca kredytowy – skąd prowizja?

W jaki sposób wypłacane są rzeczone prowizje doradcom kredytowym? Czy mowa tu o procencie, jaki takiej osobie musi wypłacić klient? Wbrew pozorom nie. To nie osoba występująca o kredyt wypłaca prowizję doradcy, ale bank, w którym ta osoba zaciągnęła kredyt. Doradca kredytowy w istocie odgrywa rolę swego rodzaju pośrednika między bankiem a kredytobiorcą. Tym samym bank płaci mu za przyprowadzenie klienta. To oznacza, że jeżeli udajesz się do doradcy, sam nie musisz mu płacić za jego usługi.

Ile zarabia doradca kredytowy – dokładne kwoty

Czy da się oszacować, ile zarabia doradca kredytowy? Według danych za 2021 rok doradcy pobierali od dwóch do pięciu procent wartości danego kredytu. Oznacza to, że jeśli dana osoba dzięki wsparciu konkretnego doradcy zaciągnęła kredyt na pół miliona złotych, mógł on otrzymać prowizję w wysokości od dziesięciu do dwudziestu pięciu tysięcy złotych.

Ustalenie szacunkowych miesięcznych zarobków doradcy kredytowego jest dość trudne, jako że zależą one od liczby klientów i wysokości zaciąganych przez nich kredytów. Jak pokazują ogólnopolskie badania wynagrodzeń, doradcy zarabiają z reguły od czterech do około siedmiu tysięcy złotych miesięcznie.  

Dodaj komentarz