Ile zarabia dyrektor szpitala? Sprawdź jego stawkę!

Ile zarabia dyrektor szpitala? Temat zarobków lekarzy, pielęgniarek i dyrekcji szpitala budzi wiele kontrowersji. Czy faktycznie dyrektor szpitala zarabia krocie? 

Wokół zarobków pracowników ochrony zdrowia krąży wiele mitów. Wiele osób zastanawia się, ile zarabia dyrektor szpitala w rzeczywistości. W sieci trafić można na różne informacje. Według niektórych, są to ogromne kwoty. Według innych, taka praca ledwo się opłaca. Zatem jaka jest prawda? Sprawdź, ile zarabia dyrektor szpitala! 

Ile zarabia dyrektor szpitala?

Przeciętnie dyrektor szpitala zarabia ok. 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Zdarza się jednak, że tak kwota jest nawet 4-krotnie wyższa. Zarobki dyrektorów polskich szpitali są zróżnicowane w zależności od regionu Polski. Najniższa pensja osoby zarządzającej placówką medyczną wynosi ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. Poza wynagrodzeniem za pracę, dyrektor szpitala otrzymuje także nagrody roczne i jubileuszowe. Zależą one od kilku kryteriów. Przede wszystkim wielkości placówki medycznej, jej profilu, a także wyniku finansowego. W niektórych województwach dyrektor szpitala może liczyć na premię za skutecznie przeprowadzoną restrukturyzację. 

Od czego zależy pensja dyrektora szpitala? 

To, ile zarabia dyrektor szpitala zależy przede wszystkim od placówki, którą zarządza i tego,  w jakim regionie Polski się ona znajduje. Znaczenie ma także fakt, czy jest to szpital prywatny czy państwowy. Jednak nie można zapomnieć, że pracownikom wykonującym zawód medyczny, zatrudnionym w systemie pracy zmianowej w podmiocie leczniczym, należy się dodatkowe świadczenie pieniężne. Wynosi ono co najmniej 65% stawki godzinowej zasadniczego wynagrodzenia, za każdą godzinę pracy nocnej. Poza dodatkami za pracę w godzinach nocnych w grę wchodzi także dodatek za dyżury medyczne, a także wykonywanie obowiązków zawodowych w niedziele i święta. 

Odpowiedź na pytanie ile zarabia dyrektor szpitala budzi wiele emocji. W ochronie zdrowia, tak jak w innych obszarach publicznych, występują duże dysproporcje zarobków. To sprawia, że wiele osób mocno zastanawia się na swoją przyszłą ścieżką zawodową. 

Dodaj komentarz