Ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem?

Praca fizjoterapeuty wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Do tego, aby osiągnąć odpowiednie kwalifikacje, konieczne jest ukończenie trudnych studiów. Pomimo to zarobki fizjoterapeutów nie należą do najwyższych. Sprawdziliśmy, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem!

W świadomości Polaków rośnie świadomość na temat pracy fizjoterapeutów oraz konieczności korzystania z ich usług. Specjaliści trudniący się fizjoterapią odpowiadają za zdrowie swoich pacjentów oraz są w stanie znacząco poprawić ich sprawność fizyczną i ruchową. Mimo to fizjoterapeuci cały czas otrzymują wynagrodzenia, nieadekwatne do posiadanych umiejętności, wiedzy oraz czasu poświęconego na zdobycie wykształcenia. Stawki są niskie szczególnie w placówkach państwowych. Z tego względu coraz więcej specjalistów decyduje się na prywatną praktykę. Sprawdziliśmy, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem!

Czym się zajmuje i jak zostać fizjoterapeutą?

Aby zostać fizjoterapeutą, konieczne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku fizjoterapia. Głównym zadaniem specjalistów jest przyczynianie się do poprawy funkcjonalności ludzkiego układu szkieletowego i mięśniowego, łagodzenie bólów, likwidowanie stanów zapalnych, prowadzenie rehabilitacji pourazowej oraz redukowanie stresu i związanych z nimi napięć mięśniowych. Dodatkowo fizjoterapeuci edukują swoich pacjentów, aby ci w przyszłości nie dopuszczali do pojawiania się problemów.

Ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem?

Średnia wysokość zarobków fizjoterapeuty pracującego w placówkach państwowych wynosi około 3 600 złotych brutto miesięcznie, co daje 2 500 złotych netto. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na 3 200 złotych netto miesięcznie (4 250 złotych brutto).

Skoro już wiesz, ile zarabia fizjoterapeuta pracujący na kontrakcie z NFZ, warto zastanowić się, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem. W tym przypadku zarobki uzależnione są od liczby klientów w miesiącu, ale najczęściej przewyższają 4 000 brutto miesięcznie. Górna granica wynagrodzenia nie jest tutaj określona.

Niestety odpowiedź na pytanie, ile zarabia fizjoterapeuta z własnym gabinetem, nie zawsze jest satysfakcjonująca. To jeden z najgorzej opłacanych zawodów medycznych w Polsce.

Dodaj komentarz