Ile zarabia kierownik produkcji? Przybliżamy dochody na tym stanowisku

Kierownik produkcji to osoba odpowiedzialna za organizację procesu produkcyjnego. Zarządza uczestniczącymi w nim pracownikami i dba o poprawę efektywności pracy. Ile zarabia kierownik produkcji i kto może nim zostać? 

Zakłady przemysłowe muszą stale poprawiać efektywność produkcji, jeśli chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Ogromną rolę w organizowaniu pracy i procesów produkcyjnych odgrywają kierownicy produkcji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi mieć odpowiednie wykształcenie i predyspozycje. Najlepsi mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia. 

Czym się zajmuje kierownik produkcji?

Liczysz na awans kierownicze stanowisko w zakładzie przemysłowym? Zastanawiasz się, ile zarabia kierownik produkcji i jakie ma kompetencje? Może się wydawać, że to osoba potrzebna tylko do pokrzykiwania na podwładnych, tymczasem zakres obowiązków na tym stanowisku jest spory. 

Kierownik produkcji to osoba, która zajmuje się prowadzeniem procesu produkcyjnego, nadzoruje pracowników, a także usprawnia cały proces. Ma za zadanie nie tylko utrzymanie dobrej organizacji, ale także stworzenie możliwości poprawy wydajności zakładu i samego procesu. 

Ile zarabia kierownik produkcji – widełki płacowe 

Osoby na tym stanowisku z reguły mają wyższe wykształcenie techniczne, znają cały proces produkcji, a także mają odpowiednie umiejętności interpersonalne. Dużo obowiązków, stres i odpowiedzialność w tym wypadku są dobrze wynagradzane. Ile zarabia kierownik produkcji w przeciętnym przedsiębiorstwie? Średnia pensja takiego pracownika wynosi około 6000 złotych netto. Ponad połowa wszystkich kierowników produkcji zarabia od 4500 do nawet 8000 złotych. 

Na to, ile zarabia kierownik produkcji, wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nich jest doświadczenie zawodowe, a zatem staż pracy na tym stanowisku. Kierownicy zatrudnieni w dużych firmach i zarządzający dużym procesem, także mogą liczyć na wyższe zarobki. Bardzo często standardowa pensja jest uzupełniana o premie uznaniowe, adekwatne do osiąganych wyników.

Dodaj komentarz