Ile zarabia prawnik w USA? Sprawdź, jak zostać prawnikiem w Ameryce i czy jest to opłacalny zawód!

Prawnicy są potrzebni na całym świecie. Bez wątpienia jest to jeden z bardziej prestiżowych zawodów. Zarobki adwokatów w Polsce należą do dość wysokich. Jak sytuacja wygląda poza granicami naszego kraju? Sprawdź, ile zarabia prawnik w USA!

Prawnicy są ekspertami w dziedzinie prawa. Z profesjonalnych usług prawniczych korzysta bardzo duża część społeczeństwa na całym świecie. Zawód polega na udzielaniu porad oraz sporządzaniu aktów prawnych. Prawnicy reprezentują również swoich klientów przed sądami i organami administracji. Aby móc piastować to stanowisko, konieczne jest ukończenie studiów prawniczych, które nie należą do najprostszych i wymagają sporego nakładu czasu. Czy w Stanach Zjednoczonych Ameryki ścieżka kariery prawnika wygląda podobnie? Dowiedz się, ile zarabia prawnik w USA i jak zdobyć potrzebne wykształcenie!

Studia prawnicze – jak dostać się do szkoły prawa w USA?

Jeśli chcesz zostać prawnikiem w Stanach Zjednoczonych, musisz ukończyć tzw. szkołę prawa. Aby wziąć udział w rekrutacji, konieczne jest spełnienie kilku wymogów, takich jak:

  • ukończenie studiów licencjackich (bez względu na rodzaj kierunku);
  • zdanie oficjalnego egzaminu, który sprawdza krytyczne i analityczne zdolności kandydata;
  • rejestracja w CAS (Credential Assembly Service);
  • posiadanie listu rekomendacyjnego;
  • posiadanie certyfikatu TOEFL.

W przypadku ubiegania się o wizę F1 potrzebne będzie przedstawienie dokumentów finansowych, które potwierdzą posiadanie funduszy na dany rok akademicki.

Amerykańska pensja – ile zarabia prawnik w USA?

Po ukończeniu szkoły prawniczej każdy student musi przystąpić do egzaminu adwokackiego. W tym miejscu warto wspomnieć o zasadach przyjmowania do adwokatury. Każdy stan ma swoje własne reguły, dlatego egzamin należy zdać tam, gdzie planowane jest prowadzenie praktyki prawniczej. Ile zarabia prawnik w USA? Jest to jeden z najlepiej opłacanych zawodów w Ameryce. Średnie roczne wynagrodzenie wynosi około 159 tysięcy dolarów.

Bez względu na to, w jakim kraju prawnik chce rozwijać swoją karierę, może liczyć na naprawdę godziwe wynagrodzenie za swoją pracę. To, ile zarabia prawnik w USA, zależy oczywiście od lokalizacji praktyki oraz jego umiejętności.

Dodaj komentarz