Sprawny kierownik podnosi obroty sklepu. Ile zarabia kierownik sklepu, któremu można powierzyć jego funkcjonowanie?

Na zyskowną sprzedaż w sklepie składa się wiele czynników. Ile zarabia kierownik sklepu, który jest odpowiedzialny za jego prawidłowe działanie?

Kierownikiem małego wiejskiego sklepu staje się najczęściej właściciel lub zaufany pracownik. Na to stanowisko w sklepie sieciowym, wielkopowierzchniowym potrzebna jest starannie dobrana osoba, który poradzi sobie z wieloma obowiązkami. Jest więc rzeczą naturalną, że wzrośnie także jej uposażenie. Ile zarabia kierownik sklepu? Sprawdź, jakie ma obowiązki.

Droga do awansu na kierownika sklepu

Kierownikiem sklepu często zostają najbardziej oddani pracownicy z długim stażem, którzy doskonale znają jego działanie „od zaplecza”. Doświadczenie zdobywają w trakcie długoletniej pracy.

Na to samo stanowisko w większym sklepie, zatrudniane są osoby z doświadczeniem, po szkole średniej lub wyższej kierunkowej (handlowa, zarządzanie i marketing). Konieczna jest umiejętność pracy z pakietem MS Office, znajomość kasy fiskalnej i ewentualne dodatkowe szkolenia.

Czym powinien wyróżniać się charyzmatyczny kierownik?

Jednym z podstawowych zadań kierownika jest organizacja pracy reszty pracowników sklepu. Nie tylko przydziela zadania, ale także nadzoruje jakość ich wykonywania, dba o dobre stosunki między pracownikami, o ich bezpieczeństwo, reaguje na ich potrzeby i jest liderem, do którego zwracają się z pełnym zaufaniem. Powinien być pewny siebie i swoich działań, asertywny i spostrzegawczy. Jego praca wymaga opanowania i umiejętności żonglowania wieloma sprawami jednocześnie.

Wielozadaniowość na etacie kierownika sklepu

Do jego zadań należy także:

  • planowanie dostaw towarów;
  • promocja sklepu;
  • kontrola obrotów;
  • tworzenie raportów sprzedaży;
  • nadzór nad zwrotami.

Wszystkie te funkcje uzupełniają się wzajemnie. Tylko wtedy, gdy wszystkie będą dobrze wykonywane, sklep będzie działał bez zarzutu, przynosił zyski, a jego klienci będą zadowoleni z obsługi.

Ile zarabia kierownik sklepu?

Kierownik sklepu oprócz pensji może liczyć na benefity w postaci prywatnej opieki medycznej. Średnia płaca na tym stanowisku to 4960 PLN brutto. Zarobki zależą od lokalizacji sklepu, wielkości firmy (rodzinny sklep czy sieciówka), a także stażu i doświadczenia pracownika.

Znacznie lepsze zarobki uzyska kierownik dużego sklepu w mieście, jednak będzie się to wiązało z prowadzeniem działań na szerszą skalę, a tym samym z większą odpowiedzialnością. To, ile zarabia kierownik sklepu, zależy zatem od szeregu czynników.

Dodaj komentarz