Ile zarabia kurier Pyszne.pl? Jak wygląda jego praca?

Wysokość wynagrodzenia dostawcy jedzenia w dużej mierze zależy od niego samego. Należy jednak pamiętać, że praca nie należy do najłatwiejszych, a sam pracownik zobligowany jest do poniesienia pewnych kosztów. Sprawdziliśmy, ile zarabia kurier Pyszne.pl!

Pyszne.pl to marka zatrudniająca głównie kurierów rowerowych. To mocno elastyczne zajęcie, ponieważ sam zatrudniony decyduje o godzinach, w których będzie pracował. Pracownicy mogą liczyć na pracę na świeżym powietrzu, konkurencyjne wynagrodzenie oraz wsparcie ze strony przełożonych. Sprawdziliśmy, ile zarabia kurier Pyszne.pl oraz na czym dokładnie polega jego praca!

Na czym polega praca kuriera Pyszne.pl?

Marka Pyszne.pl należy do Just Eat Takeaway, ale ma własną agencję, która podpisuje z pracownikami umowy cywilnoprawne. Na ich podstawie pracownicy uzyskują dostęp do ubezpieczenia. Pracę można traktować jako dorywczą lub jako podstawową formę zarobku. Ważne jest, aby w miesiącu przepracować minimum 40 godzin.

Pracownik decyduje, czy chce korzystać z własnego środka transportu, czy pojazdu firmowego. Jeśli decyzja padnie na własny rower, to firma wypłaca mu dodatkowy ekwiwalent przeznaczony na jego utrzymanie w przyzwoitym stanie. W niektórych lokalizacjach konieczny jest wybór firmowego roweru lub skutera elektrycznego.

Podczas pełnienia zmiany kurierskiej pracownicy objęci są ubezpieczeniem OC oraz NNW. Kurierzy nie przewożą gotówki ani terminali płatniczych, ponieważ klienci płacą online. Strój służbowy (pomarańczowe plecaki, płaszcze i inne części garderoby) wypożyczany jest kurierom za darmo.

Ile zarabia kurier Pyszne.pl?

Zarobki kurierów rozwożących jedzenie dla Pyszne.pl zależą od kilku składowych. Na to, ile zarabia kurier Pyszne.pl, wpływ mają:

  • wynagrodzenie podstawowe;
  • sytuacja na lokalnym rynku pracy;
  • premie;
  • napiwki;
  • bonusy finansowe.

Pracownicy zobowiązani są do korzystania z firmowej aplikacji Scoober, ale nie otrzymują firmowych smartfonów. Dostają natomiast dodatkowe 25 złotych miesięcznie tytułem konieczności korzystania z mobilnego internetu.

Podstawowa stawka godzinowa dla kurierów znajduje się przeważnie w granicach od 22 do 27 złotych brutto na godzinę. Wiesz już, ile zarabia kurier Pyszne.pl i widzisz, czy jego pracę można uznać za opłacalną.

Dodaj komentarz