Ile zarabia Mbappe? Sprawdź, ile wynoszą jego zarobki!

Ile zarabia Mbappe? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Ostatnio piłkarz ma zdecydowanie dobry czas, jeśli chodzi o jego zarobki. Sprawdź, ile dokładnie wynoszą. 

Kylian Mbappe to francuski piłkarz. Ostatnio dużo mówi się o tym, ile zarabia Mbappe. Francuz odrzucił bardzo lukratywny kontrakt, który został mu zaoferowany przez Real Madryt. Powodem jest lepsza oferta z klubu PSG, dzięki której sportowiec zarobi jeszcze więcej. To oznacza, że w Paryżu, na stadionie Parc des Princes, zostanie do 2025. Jeśli zastanawiasz się, ile dokładnie zarabia Mbappe, zapraszamy do lektury! 

Kim jest Kylian Mbappe?

Kylian Mbappe Lottin to francuski piłkarz, pochodzenia kameruńsko-algierskiego. Gra na pozycji napastnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain, a także występuje w reprezentacji Francji. Jest złotym medalistą Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy U-19 2016. 

Ile zarabia Mbappe? 

Dzięki kontraktowi z klubem Paris Saint-Germain Football Club Mbappe stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Średnie roczne wynagrodzenie Mbappe ma wynosić około 93 milionów euro rocznie. Za negocjacje warunków nowego kontraktu odpowiadała matka piłkarza, Fayza Lamari, która jest jego menadżerką. Poza rekordową stawką, Mbappe może także wpływać na politykę transferową klubu. Opinia piłkarza była brana pod uwagę na przykład podczas wyboru nowego dyrektora sportowego. Zdanie francuza liczy się także, jeśli chodzi o zatrudnienie nowego trenera dla całej drużyny. 

Najlepiej zarabiający piłkarze 

Fakt, ile zarabia Mbappe podzielił środowisko piłkarskie. Dzięki nowemu kontraktowi, francuz stał się najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii. Na drugim miejscu plasuje się Leo Messi, którego roczna pensja wynosi 35 milionów euro za sezon. To ponad dwa razy mniej, niż kwota, którą wynegocjował Mbappe. Na trzecim miejscu, zaraz za argentyńskim piłkarzem, odnaleźć można Neymara, którego zarobki w skali roku wynoszą 30 milionów euro. Łatwo więc zauważyć, że pensja Mbappe jest bardzo wygórowana w porównaniu do tych kwot. 

Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia Mbappe, to z pewnością warto pamiętać, że jego zarobki są rekordowe. Przewiduje się, że nie łatwo będzie je przebić innemu piłkarzowi. 

Źródło zdjęcia: Sandro Halank via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Dodaj komentarz