Ile zarabia Monika Olejnik? Co wiemy o popularnej dziennikarce?

Monika Olejnik to jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach. Znana jest ze swojego ciętego języka, którego obawiają się nawet najważniejsze osoby w kraju. Chcesz wiedzieć, ile zarabia Monika Olejnik? Przeczytaj nasz artykuł.

Zarobki gwiazd telewizji, a za taką można uznać Monikę Olejnik, od zawsze interesowały widzów. Ich stawki nie są podawane do publicznej wiadomości, ale od czasu do czasu pojawiają się różne przecieki. Temat drążą tabloidy i portale plotkarskie, a ich wnioski rozgrzewają zwykłych „zjadaczy chleba”. Filary stacji telewizyjnych otrzymują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, więc pojawia się pytanie, ile zarabia Monika Olejnik?

Ile zarabia Monika Olejnik? Co wiemy o stawce gwiazdy TVN

Monika Olejnik od wielu lat związana jest ze stacją TVN. Jej gaża nie jest powszechnie znana, wiadomo jednak, że jej programy przynoszą wielomilionowe dochody z reklam. Na pewno nie pozostaje to bez wpływu na to, ile zarabia Monika Olejnik. Można więc domyślać, że dziennikarka podpisała ze stacją gwiazdorski kontrakt, a jej stawki plasują się w górnych widełkach płacowych.

Kariera Moniki Olejnik a jej gaża

Na wysokość zarobków dziennikarki może mieć wpływ jej doświadczenie zawodowe oraz opinia, jaką się cieszy w środowisku. Magazyn „Forbes” kilka razy umieszczał ją w rankingu najbardziej wpływowych kobiet polskich mediów. Poza tym jest laureatką wielu innych nagród, w tym Grand Press, Nagrody Kisiela, Wiktora, Telekamery (wszystkie w kategorii „Publicystyka”).

Karierę rozpoczęła na początku lat 80. XX wieku i przez ten czas związana była z wieloma redakcjami. Można zobaczyć ją w telewizji, usłyszeć w radiu, a przeprowadzane przez nią wywiady publikuje „Gazeta Wyborcza”.

Programy, które prowadziła Monika Olejnik

Na to ile zarabia Monika Olejnik wpływa jej reputacja. Specjalizuje się w rozmowach z politykami, wobec których nie stosuje taryfy ulgowej. Jej najpopularniejsze programy to:

  • „Kropka nad i” (najpierw TVN, później TVN24);
  • „Prosto w oczy” (TVP1);
  • „Gość Radia ZET” (Radio ZET);
  • „Siódmy dzień tygodnia” (Radio ZET).

Praca dziennikarza jest niezwykle odpowiedzialna, dlatego biorąc pod uwagę doświadczenie oraz specyfikę podejmowanych tematów, fakt, ile zarabia Monika Olejnik, nie powinien dziwić. To jedna z najbardziej wpływowych osób w mediach, przed którą czują respekt politycy wszystkich opcji.

Dodaj komentarz