Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj aktualne stawki

Praca opiekunki osób starszych to częsty wybór Polek emigrujących zarobkowo do Niemiec. Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Sprawdź, czytając nasz tekst, by ocenić, czy taki wyjazd ci się opłaci.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Stawki są zróżnicowane. Zależą m.in. od zakresu obowiązków, doświadczenia i kompetencji osoby sprawującej opiekę, a także od znajomości języka niemieckiego. Myślisz o takim wyjeździe? Sprawdź, na jakie wynagrodzenie możesz liczyć.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech i od czego zależy wysokość zarobków?

Nie masz doświadczenia i nie znasz języka niemieckiego? To nie musi być przeszkodą. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji Twoje wynagrodzenie będzie niższe. Na początek możesz liczyć na około 1-1,2 tys. euro.

Ile najczęściej zarabiają opiekunki osób starszych w Niemczech? W ankietach najczęściej podawane są stawki rzędu 1,5 tysiąca euro. Jest to około 6,70 euro za godzinę (liczba godzin pracy opiekunek jest zazwyczaj większa niż w przypadku zwykłego etatu). Twoje zarobki mogą wzrosnąć, np. gdy:

  • będziesz gotowa opiekować się swoim podopiecznym w weekendy lub święta;
  • będziesz opiekować się osobą schorowaną, w złym stanie zdrowia;
  • znasz dobrze język niemiecki;
  • masz doświadczenie w opiece nad osobami chorymi, starszymi lub wykształcenie medyczne.

Czy opłaca się pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Stawki godzinowe i pensje miesięczne w przeliczeniu na złotówki mogą wydawać się atrakcyjne, jednak to, ile zarabiają opiekunki w Niemczech, warto ująć w kontekście. Należy pamiętać, że są one średnio trzy razy niższe niż przeciętne wynagrodzenie obywateli niemieckich. Nie da się ukryć, że praca opiekunki jest w Niemczech postrzegana jako niskopłatna.

Można jednak upatrywać w tym swojej szansy. Jeśli nie znasz dobrze języka, nie masz wykształcenia czy doświadczenia, które dawałyby ci przewagę na rynku pracy, warto spróbować swoich sił w tym zawodzie. Wiele agencji szukających opiekunek dla osób starszych w Niemczech chętnie zatrudnia osoby początkujące

Wiesz już, ile zarabia opiekunka w Niemczech, która pomaga osobom starszym. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem, to kluczowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz