Ile zarabia pielęgniarka w USA? Sprawdziliśmy!

Praca pielęgniarki nie należy do najłatwiejszych, ale za to za granicami naszego kraju jest sowicie opłacana. Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych jest duże zapotrzebowanie na personel medyczny. Sprawdziliśmy, ile zarabia pielęgniarka w USA!

Sektor medyczny w Stanach Zjednoczonych to jeden z największych działów medycznych tego kraju. Zapotrzebowanie na personel medyczny w USA stale wzrasta. Pielęgniarki z innych krajów z łatwością znajdują tam zatrudnienie, a ich wynagrodzenia z powodzeniem wystarczają na wygodne życie. Sprawdziliśmy, ile zarabia pielęgniarka w USA! Zapraszamy do lektury!

Czym zajmuje się pielęgniarka w USA?

W Stanach Zjednoczonych występuje podział na pielęgniarki różnorodnych specjalizacji. W zależności od tego, gdzie dana osoba pracuje, takie wynagrodzenie otrzymuje. Przeprowadzone badania pokazują, że najwięcej zarabiają pracownice dziedzin specjalistycznych, takich jak: psychiatria i opieka nad noworodkami.

Najmniej natomiast zarobi pielęgniarka ze specjalizacji zdrowia rodziny lub kobiet. Pośrodku stawki znajdują się pielęgniarki specjalizujące się w: onkologii, gerontologii, leczeniu cukrzycy, pediatrii oraz pielęgniarki rodzinne i pielęgniarki w opiece hospicyjnej i paliatywnej.

Ile zarabia pielęgniarka w USA?

Dane statystyczne pokazują, że pielęgniarki w Stanach Zjednoczonych mogą zarabiać nawet 8 000 dolarów tygodniowo, co daje nawet 30 000 złotych. Tak duże sumy proponowane są pielęgniarkom podróżnym, a więc niezwiązanym z konkretną placówką medyczną. Gwałtowny wzrost wysokości wynagrodzenia pielęgniarek za granicą związany jest z pandemią koronawirusa, która wywołała spory popyt na pracowników medycznych.

W standardowych warunkach pracy, a więc poza obsługą pacjentów pandemicznych, polskie pielegniarki w USA mogą liczyć na stawkę w granicach 20 – 35 dolarów za godzinę, co daje rocznie około 70 tysięcy dolarów. Dodatkowo otrzymują zieloną kartę dla rodziny oraz zwrot kosztów za przelot i egzamin NCLEX. Nadgodziny płatne są w wysokości 150% stawki godzinowej.

Do tej pory zastanawiałeś się, ile zarabia pielęgniarka w USA? Należy przyznać, że wynagrodzenia potrafią być bardzo atrakcyjne.

Dodaj komentarz