Ile zarabia policjant drogówki? Pensja i dodatki

Zastanawiasz się, ile zarabia policjant drogówki? Przekonaj się, jak przedstawiają się płace w tej konkretnej branży. Dowiedz się, na jakie pensje mogą liczyć policjanci pracujący w drogówce.

Policjanci z drogówki to funkcjonariusze, których wiele osób widuje na co dzień. Dbają o spokój i bezpieczeństwo na drogach. Ale ile właściwie zarabiają? Przekonaj się, jak przedstawiają się pensje policjantów pracujących w ten konkretny sposób. Zobacz, ile zarabia policjant drogówki i sprawdź, jak przedstawia się na pensja na tle innych zarobków w Polsce.

Ile zarabia policjant drogówki – podstawowe informacje

Ile zarabia policjant drogówki? Dane na ten temat nie stanowią wiedzy tajemnej. Według oficjalnych informacji taki funkcjonariusz może liczyć na niespełna 4500 zł netto uposażenia. Warto zauważyć, że to pensja w istotny sposób niższa od zarobków innych funkcjonariuszy policji. Dla przykładu policjanci pracujący w wydziale kryminalnym mogą liczyć na zarobki w granicach 5300-7300 zł netto.

Ile zarabia policjant drogówki – wzrost pensji w 2022 roku

Warto zaznaczyć, że w 2021 roku rząd podjął decyzję o wzroście uposażenia funkcjonariuszy policji wraz z nadejściem kolejnego roku kalendarzowego. Przeciętne uposażenie policjanta pracującego na etacie wzrosło tym samym w 2022 roku o ok. 670 złotych brutto. To w przeliczeniu około pół tysiąca złotych netto. Trzeba jednak pamiętać, że zmiany mogły być różne w zależności od konkretnego stanowiska. Nie ominęły jednak także policjantów pracujących w drogówce.

Ile zarabia policjant drogówki – dodatki

Mówiąc o tym, ile zarabia policjant drogówki, należy także wziąć pod uwagę szereg dodatków, na które może liczyć taki funkcjonariusz. Warto zauważyć, że policjanci, także ci pracujący w drogówce, mogą liczyć na tak zwany dodatek motywacyjny oraz dodatek mundurowy. Trzeba także pamiętać, że funkcjonariusze policji mają prawo do wcześniejszej emerytury. Mogą na nią przejść już w wieku 55 lat, jeżeli mają za sobą przynajmniej dwadzieścia pięć lat czynnej służby.

Dodaj komentarz