Ile zarabia się w USA? Poznaj amerykańskie realia!

Ile zarabia się w USA? Dawniej praca po drugiej stronie Atlantyku była marzeniem wielu osób i nie brakowało emigrantów zarobkowych. Jak jest obecnie? Dowiedz się, jak przedstawiają się płace w Stanach Zjednoczonych.

Emigracja do Stanów Zjednoczonych to po dziś dzień marzenie wielu pracujących Polaków. Ale czy USA to rzeczywiście kraina mlekiem i miodem płynąca? Czy płace na rynku amerykańskim faktycznie przedstawiają się tak pozytywnie, jak nakazują liczyć popularne mity? A może jest wręcz odwrotnie? Poznaj dane i przekonaj się, ile zarabia się w USA.

Ile zarabia się w USA – podstawowe informacje

Zacznijmy od informacji podstawowej, która chyba nie będzie przesadnym zaskoczeniem. O ile zarobki różnej maści specjalistów w USA są wysokie, o tyle płace przedstawicieli mniej skomplikowanych zawodów już mniej. To nie może dziwić, tak jest wszak w większości krajów świata. Ale co to dokładnie oznacza? Dość powiedzieć, że o ile prawnik czy lekarz zarabiają godziwie, o tyle typowy kasjer zarobi w USA zaledwie kilkanaście tysięcy dolarów w skali roku. To w naturalny sposób nieco zmienia perspektywę wyjazdu.

Ile zarabia się w USA? Kto zarabia najlepiej?

Najwyższymi zarobkami w przypadku Stanów Zjednoczonych mogą pochwalić się wysokiej klasy specjaliści i przedstawiciele bardzo szanowanych profesji. To znaczy kto? Na myśli mamy tu przede wszystkim lekarzy oraz prawników. To dwa zawody, które w USA wiążą się z najbardziej pewnymi i znaczącymi zarobkami. Lekarz w Stanach Zjednoczonych zarabiać może około dwadzieścia tysięcy dolarów miesięcznie. Z kolei zarobki prawników przekraczają grubo dziesięć tysięcy dolarów w skali miesiąca.

Ile zarabia się w USA? Średnie zarobki w różnych zawodach

Ile zarabia się w USA w różnych zawodach? Przyjrzyjmy się fachom, które nie są aż tak prestiżowe jak praca w szpitalu czy w kancelarii prawnej. I tak oto dla przykładu kucharz może zarobić w Stanach około półtora tysiąca dolarów miesięcznie. Elektryk tudzież pracownik budowlany niewiele ponad cztery tysiące w skali miesiąca. Sekretarka może liczyć na trzy tysiące. Widać tym samym, że pensje w USA są w znaczący sposób zróżnicowane. Czy zatem warto pracować w USA? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam, zastanawiając się nad warunkami dotyczącymi jego profesji.

Dodaj komentarz