Ile zarabia programista w USA – średnie stawki pracowników branży IT

Programiści należą do pracowników najbardziej poszukiwanych na rynku. Osoby z odpowiednim wykształceniem często emigrują za granicę w poszukiwaniu wyzwań i wyższych płac. Ile zarabia programista w USA?

Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się i stale potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. W większości przypadków potrzebni są programiści z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. Zakres ich pracy jest bardzo szeroki, ale w wielu przypadkach efekt przynosi satysfakcję. Także ich zarobki są bardzo wysokie, szczególnie przy pracy realizowanej w Stanach Zjednoczonych. 

Programista, czyli kto?

Interesujesz się językami programowania i zastanawiasz, ile zarabia programista w USA? Zacznijmy od tego, jaki zakres obowiązków ma taka osoba.

Branża rozwija się w wielu kierunkach i specjalizacjach, stąd też zakres pracy programisty jest trudny do uchwycenia w ramach. Programista zajmuje się przede wszystkim pisaniem kodów do programów i stron internetowych, a także tworzeniem aplikacji, gier i rozmaitych systemów.

Ile zarabia programista w USA w 2022 roku?

Przejdźmy zatem do sedna, czyli ile zarabia programista w USA. Średnie pensje na tym stanowisku wynoszą w granicach między 125 a 165 tysięcy dolarów rocznie. Oznacza to, że przeciętny programista w Stanach Zjednoczonych otrzymuje miesięczną pensję w przeliczeniu na złotówki od 45 do 60 tysięcy. 

Oczywiście należy wziąć pod uwagę nieco inny standard życia w USA i wyjątkowo wysoki kurs dolara, wykorzystany do przeliczania. Trzeba pamiętać, że to tylko średnia i przynajmniej połowa pracowników otrzymuje niższe wynagrodzenia. Niezależnie od tego, pensje mogą robić wrażenie na rodzimych pracownikach branży IT. 

Satysfakcjonuje cię to, ile zarabia programista w USA? Też możesz otrzymywać takie płace i wcale nie musisz emigrować za ocean. Wiele firm prowadzi rekrutację zdalną i zatrudnia programistów na całym świecie, którzy pracują w swoim miejscu zamieszkania. Wysokie pensje mogą być zatem na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz