Ile zarabia redaktor? Sprawdź, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku!

Ile zarabia redaktor? To pytanie zadają sobie przede wszystkim studenci dziennikarstwa i filologii polskiej, ale nie tylko. Redaktor to bardzo popularny zawód. Sprawdź, z jakimi zarobkami się wiąże!  

Wiele osób zastanawia się, ile zarabia redaktor. Czy jest to opłacalny zawód? Trudno podać tutaj jednoznaczną kwotę, ponieważ na wysokość wynagrodzenia ma wpływ bardzo wiele czynników. Zależą one zarówno od pracownika, jak i mogą być one niezwiązane z kandydatem. Na stanowisku redaktora najlepiej odnajdują się osoby, które nie tylko posiadają pasję do pisania, ale także konkretną wiedzę na dany temat. Wyspecjalizowani redaktorzy mogą liczyć na najwyższej zarobki. Zatem ile zarabia redaktor? 

Od czego zależą zarobki redaktora? 

Zastanawiasz się, od czego zależy to, ile zarabia redaktor? Wymienić można tu kilka czynników. To najważniejszych z nich należy z pewnością doświadczenie i staż pracy. Na początku kariery trudno jest wynegocjować dobre wynagrodzenie, zwłaszcza, że konkurencja jest bardzo duża. Natomiast wraz z biegiem lat stawka może znacząco wzrosnąć. Istotną kwestią jest także wykształcenie, chociaż coraz więcej firm zaczyna wybierać kandydatów z wiedzą specjalistyczną, a nie tylko przygotowaniem filologicznym. To, co w dużym stopniu wpływa na zwiększenie atrakcyjności kandydata, to dobre portfolio. 

Ile zarabia redaktor? 

Na to, ile zarabia redaktor ma wpływ kapitał firmy, w której pracuje, a także region. W większych miastach stawki są wyższe. Wraz z rozwojem popularności pracy zdalnej jest więcej możliwości znalezienia pracy w najbogatszych regionach. Z drugiej strony wpływa to także na wzrost konkurencyjności. Jeśli chodzi o konkretne zarobki redaktora, miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana, na tym stanowisku wynosi 5 100 zł brutto. Co drugi redaktor może pochwalić się pensją pomiędzy 4 130 zł brutto a 6 590 brutto. Z kolei 25% najsłabiej wynagradzanych redaktorów otrzymuje mniej niż 4 130 zł. Na zarobki powyżej 6590 zł może liczyć grupa 25% najlepiej zarabiających redaktorów. 

To, ile zarabia redaktor zależy od wielu czynników. Z pewnością jest to zawód, w którym da się porządnie zarobić, chociaż początki mogą być trudne. Niewątpliwym plusem jest możliwość pracy zdalnej, a także dorabiania do etatu freelancem, czyli wykonywaniem dodatkowych zleceń. 

Dodaj komentarz