Ile zarabia serwisant komputerowy?

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada własny komputer. Sprzęt potrafi się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie, a wówczas dobry specjalista jest na wagę złota. Sprawdziliśmy, ile zarabia serwisant komputerowy!

Serwisant sprzętu komputerowego to obecnie jeden z najpotrzebniejszych zawodów. Nie ma już przecież branży, która nie zostałaby skomputeryzowana. Dodatkowo pandemia sprawiła, że praca zdalna dla wielu stała się codziennością. Wydawałoby się zatem, że praca dla dobrych serwisantów czeka za każdym rogiem. Myślałeś o zmianie zawodu lub dopiero poszukujesz swojej zawodowej ścieżki kariery? Koniecznie dowiedz się, ile zarabia serwisant komputerowy!

Czym zajmuje się serwisant komputerowy?

Praca serwisanta sprzętu komputerowego opiera się na konfigurowaniu sprzętu zgodnie z potrzebami użytkowników, diagnozowaniu i usuwaniu awarii, instalowaniu profesjonalnego oprogramowania oraz urządzeń peryferyjnych. Serwisant powinien na bieżąco śledzić nowinki technologiczne i uaktualniać swoją wiedzę.

Serwisantami sprzętu komputerowego najczęściej zostają pasjonaci. Nie będą tutaj potrzebne żadne konkretne wykształcenie czy certyfikaty. Ważna jest natomiast pasja do informatyki. Oczywiście ukończenie szkół kierunkowych nie będzie stanowiło żadnej przeszkody i jedynie otworzy drogę do lepszych zarobków i specjalistycznej wiedzy. Czas odpowiedzieć, ile zarabiają serwisanci komputerowi.

Ile zarabia serwisant komputerowy?

Wysokość wynagrodzenia serwisantów komputerowych uzależniona jest przede wszystkim od posiadanych umiejętności oraz doświadczenia zawodowego. Nie bez znaczenia są też wykształcenie, miejsce zatrudnienia oraz wielkość firmy. Początkujący serwisanci zarabiają około 3 500 złotych brutto miesięcznie, czyli około 2 700 złotych netto. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenia rzędu 5 000 złotych brutto miesięcznie, co daje kwotę bliską 3 700 złotych „na rękę”. Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą jednak 4 150 złotych brutto miesięcznie (3 100 złotych netto). Na zdecydowanie wyższe stawki mogą liczyć osoby, które prowadzą własną działalność.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie o to, ile zarabia serwisant komputerowy, nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od formy zatrudnienia, posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz wykształcenia.

Dodaj komentarz