Ile zarabia się na domkach letniskowych?

Agroturystyka czy domki letniskowe położone w zacisznym miejscu to w ostatnich latach coraz bardziej popularne rozwiązanie. Przeczytaj nasz tekst, by dowiedzieć się, ile zarabia się na domkach letniskowych.

Ostatnie lata to czas, w którym luksusowe hotele i ośrodki wypoczynkowe — choć wciąż popularne — nie są już jedynym sposobem na odpoczynek. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe w kraju. Często okazuje się, że jest to tańsza alternatywa… która jednocześnie daje ich posiadaczom okazję do atrakcyjnych dochodów. Ile zarabia się na domkach letniskowych?

Ile zarabia się na domkach letniskowych i od czego są uzależnione dochody z tego tytułu?

Jakie są dochody z tytułu wynajmu domku letniskowego wakacyjnym wczasowiczom? Oczywiście, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Dobowe stawki są bowiem uzależnione od takich czynników jak między innymi:

  • lokalizacja — jeżeli w okolicy znajdują się atrakcyjne lokacje (w tym np. plaża, las czy jezioro), posiadacz domku może zastosować wyższe stawki,
  • stan domku — zależność w tym przypadku również jest bardzo prosta: im lepszy stan techniczny, tym szerokie możliwości w zakresie ustalania opłat,
  • liczba gości — zasadniczo cena wynajmu dla pojedynczego gościa spada wraz ze wzrostem liczebności grupy.

Przybliżony ogląd na temat tego, ile zarabia się na domkach letniskowych, można wyrobić sobie na podstawie ofert wynajmu umieszczonych w sieci, a także informacji w internecie.

Na podstawie tych źródeł da się wywnioskować, że średnia dobowa stawka za wypoczynek dla kilkuosobowej grupy wynosi około 300 złotych, przy założeniu ok. 50-80 złotych za dzień dla pojedynczego uczestnika.

Ile zarabia się na domkach letniskowych, a jakie są koszty?

Czas zatem odpowiedzieć, ile zarabia się na domkach letniskowych. Jeśli przyjmiemy założenie, że w danym miesiącu obłożenie wyniosło pół miesiąca, zarobek może wynieść nawet 300 × 15 = 4500 zł.

Jak widać, że wynajem domku letniskowego może stanowić dobry sposób na dodatkowy zarobek. Trzeba jednak mieć na uwadze koszty (w tym np. opłaty za reklamy umieszczane na portalach ogłoszeniowych oraz prace konserwacyjne), a także konieczność ponoszenia podatków. Last but not least, domki letniskowe to rozwiązanie sezonowe.

Dodaj komentarz