Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia tego, ile zarabia stewardessa Emirates, tak przyciąga aplikujących?

Standardy panujące w tej konkretnej linii lotniczej są bardzo wysokie. Załoga jest doskonale przeszkolona, gotowa na najdziwniejsze wydarzenia możliwe podczas lotu (niesforni pasażerowie, poród, awaryjne sytuacje, nawet śmierć). Wszystkimi formalnościami dotyczącymi pobytu, wizy, zamieszkania zajmuje się firma.

Jak zdobyć pracę jako cabin crew?

Co jakiś czas ogłaszany jest nabór na członków załogi Emirates. Rekrutacje te są wieloetapowe i niestety większość kandydatów odpada już na starcie.

Przygotowując się do spotkania z rekruterem, warto zaznajomić się ze specjalnymi wymaganiami dotyczącymi ubioru, zachowania i możliwych pytań. Są nawet specjalne szkolenia przygotowujące do tego prowadzone przez byłe pracownice.

Od kandydatek wymaga się przede wszystkim:

  • nienagannej prezencji;
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
  • wzrostu minimum 160 cm (na tej wysokości są luki bagażowe, do których muszą mieć swobodny dostęp);
  • 21 lat;
  • minimum średnie wykształcenie.

W tej pracy przydaje się empatia, opanowanie, wysoka kultura osobista i odporność na stres.

Jak wygląda ta praca? Co jest takie trudne w byciu stewardessą Emirates?

Jest to zajęcie wyczerpujące. We znaki dają się praca na zmiany, różne strefy czasowe, bycie ciągle w trasie na walizkach, trzymanie się wyśrubowanych standardów i regulaminu. Konieczność zamieszkania na stałe w Dubaju i rozłąka z bliskimi też może być problemem. Mówi się, że to nie praca, a styl życia.

Ile zarabia stewardessa Emirates i jakie dodatkowe benefity otrzymuje?

Ta praca w zamian na wyrzeczenia i trudności oferuje szereg profitów. Średnie zarobki sięgają 10,5 tys. zł na jednym z niższych stanowisk. Awans zależy głównie od stażu. Po za tym stewardessa Emirates ma zapewnione mieszkanie, diety za wyżywienie, darmowy basen i siłownię oraz darmowy transport do pracy. Przysługują jej znacznie tańsze przeloty, a całkiem bezpłatnie ma okazję zwiedzić cały świat. Przyszłe CV wzbogacone o takie doświadczenie z pewnością ułatwi znalezienie pracy w innym zawodzie.   

Dodaj komentarz