Ile zarabia tatuażysta i jakie są jego zadania?

Ile zarabia tatuażysta? Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, czy na spełnianiu swojej artystycznej pasji można dobrze zarobić. W przypadku wieku branż trudno jest jednoznacznie określić wysokość zarobków. Jak wygląda sytuacja w przypadku tatuażystów?

Powszechnie uważa się, że praca tatuażysty jest stosunkowo łatwa. W końcu samo tworzenie tatuaży to naprawdę niewiele obowiązków. W rzeczywistości jednak lista obowiązków w studiu jest dosyć długa. Ile zarabiają tatuażyści w Polsce? Co wpływa na ich wynagrodzenie?

Jak umiejętności wpływają na zarobki tatuażysty?

W większości zawodów doświadczenie oraz umiejętności są najważniejszymi aspektami wykonywania samej pracy, a bardzo dobrym tego przykładem jest tatuażysta. Zarobki w tej branży są mocno uzależnione od renomy samego specjalisty, a także tego, jakie zadania zobowiązany jest wykonywać. Wbrew ogólnie przyjętej opinii samo robienie tatuaży to jedynie część jego zadań. Jak wygląda realizacja pozostałych?

Obowiązki w pracy tatuażysty – to musisz wiedzieć!

Należy wspomnieć o tym, że już same przygotowania do wykonania tatuażu są bardzo wymagające. Cały proces rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z klientem. Należy więc zaznaczyć, że to, ile zarabia tatuażysta zależy od jego sprawności w kontakcie z innymi. Duże znaczenie ma także stworzenie ostatecznej wersji projektu tatuażu. Dopiero kiedy zostanie ona zaakceptowana przez klienta, tatuażysta może rozpocząć swoją pracę. Proces ten podzielony jest na kilka etapów, pomiędzy którymi konieczne jest naniesienie na skórę konkretnych kosmetyków. 

Jaki powinien być dobry tatuażysta?

Poza pytanie o to, ile zarabia tatuażysta, należy się zastanowić, jakimi cechami charakteryzuje się dobry specjalista w tej dziedzinie. Najważniejsze są odpowiednie zdolności manualne oraz artystyczne. Bez nich stworzenie atrakcyjnego tatuażu będzie niemożliwe. Warto wspomnieć o tym, że profesjonaliści w tej branży raczej rzadko wybierają tę dziedzinę, jako pierwszy zawód. Duża liczba tatuażystów to z wykształcenia malarze, którzy mają problem ze znalezieniem pracy w swoim fachu. 

Chirurgiczna precyzja

Na wysokość zarobków tatuażystów wpływa precyzja pracy. Niektóre tatuaże są naprawdę mikroskopijne, a jakakolwiek pomyłka jest w takim przypadku niedopuszczalna. W związku z tym poza umiejętnościami manualnymi bardzo istotna jest również cierpliwość, a także zdolność pracy pod presją.

Tatuażysta – kontakt z klientem

Podejście do klienta w takich zawodach, jak fryzjer czy tatuażysta jest niezwykle ważne. Wiele osób woli wybrać się do mniej doświadczonego, ale za to bardziej towarzyskiego specjalisty. Właśnie dlatego zarobki tatuażystów są również uzależnione od ich otwartości na innych. W końcu kilku godzin kreowania tatuażu to wystarczająca ilość czasu, aby pomówić o książkach, filmach czy sporcie. Jak realia rynku pracy wpływają na to, ile zarabia tatuażysta?

Gdzie można szukać pracy jako tatuażysta w Polsce?

Ile zarabia tatuażysta w Polsce? Należy zaznaczyć, że większość salonów w kraju prowadzona jest przez wyłącznie jedną osobą. Niekiedy bardziej znani artyści mogą sobie pozwolić na zatrudnienie asystenta, który pomaga im w pracy. W związku z tym na zarobki w tym zawodzie mocno wpływają koszta prowadzenia działalności. Prawda jest jednak taka, że rynek tatuaży w Polsce stale się rozwija. W związku z tym osoby, które nie mają odpowiednich funduszy, aby otworzyć swoje własne studio, decydują się na zatrudnienie na etacie. Jakie są koszty prowadzenia studia tatuażu?

Własne studio tatuażu a koszta – jak to wygląda?

To, ile zarabia tatuażysta, w dużej mierze zależne jest od kosztów, jakie zobowiązany jest ponosić. Zakup wysokiej jakości sprzętu to wydatek około 2000 złotych. Każdego miesiąca konieczne jest również dokupienie wszelkiego rodzaju specyfików – jest to koszt to ok. 1000 złotych. W przypadku, gdy doliczysz do tego wynajem, zauważysz, że prowadzenie studia tatuażu to naprawdę ciężka praca. Prawda jest jednak taka, że wraz z rosnącą renomą takiego miejsca, ceny tatuaży również nie będą malały. Zaczynają się one od 100 złotych i mogą sięgać nawet kilku tysięcy.

Jak wyglądają zarobki tatuażysty?

Doświadczenie, region Polski czy rozpoznawalność artysty to jedynie niektóre z czynników, które wpływają na wynagrodzenie w tej branży. Ile zarabia tatuażysta na etacie? Mimo tego, że większość osób decyduje się na swoją działalność, to początkujący artyści szukają zatrudnienia na umowę o pracę. Na początku swojej kariery mogą oni liczyć na pensję rzędu 3000 złotych brutto. Sytuacja ulega zmianie wraz ze zdobywanym doświadczeniem, dlatego osoby, które działają w branży od dłuższego czasu, otrzymują wynagrodzenie w wysokości nawet 9000 złotych brutto. Ile zarabia tatuażysta freelancer?

Tatuażysta freelancer – jak wygląda jego praca?

Spora liczba tatuażystów rezygnuje ze stałego zatrudnienia na rzecz działalności freelancera. W takich wypadkach starają się oni wykonywać zlecenia dla kilku określonych salonów w jednym czasie. Jest to idealna propozycja dla profesjonalistów, których portfolio jest na najwyższym poziomie. Ile zarabia tatuażysta działający w ten sposób? Wszystko jest zależne od jego renomy oraz ilości zleceń, jednak najlepsi w branży są w stanie zarabiać nawet ponad 10 000 złotych miesięcznie.

Własne studio tatuażu – zarobki!

Ostatnią kwestią, o jakiej należy wspomnieć, jest własne studio tatuażu. Decydują się na to wyłącznie doświadczone osoby, których baza klientów jest już dość bogata. Jak powiedzieliśmy, działalność ta wiąże się ze sporymi kosztami, jednak cenieni tatuażyści są w stanie zarobić w ten sposób nawet 15 000 złotych.

Teraz już wiesz, ile zarabia tatuażysta, a także jakie cechy są w tym zawodzie niezbędne. Jest to idealna ścieżka kariery dla artystycznej duszy, a możliwość ciągłego rozwijania się to coś, co niektórzy cenią sobie najbardziej.

Dodaj komentarz