Ile zarabia wicedyrektor szkoły?

Ile zarabia wicedyrektor szkoły? Jest to bez wątpienia jedno z pytań, które zadają sobie osoby myślące o karierze w sektorze oświaty. Jeśli ciebie także nurtuje ta kwestia, koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem. Miłej lektury!

Zajmowanie wyższego stanowiska w szkole to nie tylko prestiż, ale także liczne i różnorodne zadania. Przykładowo, wicedyrektor pomaga dyrektorowi w codziennych obowiązkach związanych z zarządzaniem placówką oświatową. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że często można znaleźć w sieci pytania dotyczące tego, ile zarabia wicedyrektor szkoły. 

Ile zarabia wicedyrektor szkoły i od czego uzależnione są zarobki?

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości praca wicedyrektora w szkole nie jest niczym prostym. Tego typu stanowisko to nie tylko udział w apelach i uroczystościach szkolnych, ale także — o czym należy pamiętać — także wsparcie dyrektora w codziennych obowiązkach.

Do obowiązków wicedyrektora należy m.in. prowadzenie dokumentacji zgodnie z wymogami prawa oświatowego, nadzór nad kadrą pedagogiczną oraz przygotowywanie egzaminów zgodnie z wymaganiami OKE.

Zasadniczo, wicedyrektor zarabia przeciętnie ok. 4 tysiące złotych netto miesięcznie. Jest to nieco mniej niż w przypadku dyrektora, który przeciętnie otrzymuje pensję wyższą o ok. tysiąc złotych. Oprócz tego, wicedyrektor może liczyć na stabilne zatrudnienie oraz dalszy rozwój zawodowy.

Wicedyrektor w placówkach prywatnych oświatowych — zarobki

Niestety, trudno znaleźć wiarygodne miarodajne dane dotyczące płac na stanowisku wicedyrektora w prywatnej szkole. Z informacji na forach internetowych itp. można jednak wywnioskować, że pensje te są nieco wyższe w porównaniu z sektorem publicznym. W takiej sytuacji wynagrodzenia często mają charakter premiowy, a ich wysokość jest uzależniona od zrealizowania określonych targetów. Co składa się na to, ile zarabia wicedyrektor szkoły?

Miernikiem jakości pracy wicedyrektorów może być na przykład liczba nowych uczniów. Pracownicy na opisywanym stanowisku mogą liczyć także na benefity (ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna itp.).

Dodaj komentarz