Ile zarabia wizażystka, czyli makijażystka? Czym się zajmuje?

Praca wizażystki lub makijażystki to zajęcie wymagające doświadczenia i precyzji. W tym zawodzie masz szansę na naprawdę wysokie zarobki. Chcesz wiedzieć, ile zarabia wizażystka? Sprawdź najważniejsze informacje!

Do wykonywania zawodu wizażystki przydadzą ci się liczne kursy oraz praktyka zawodowa. Praca w gabinecie kosmetycznym lub wizażu wymaga posiadania umiejętności tworzenia idealnych stylizacji i nie tylko.

To obecnie jeden z najpopularniejszych zawodów wybieranych przez kobiety w Polsce. Wystarczy, że ukończysz odpowiedni kierunek studiów w szkole policealnej. Przydadzą ci się jednak spore umiejętności praktyczne. Zainwestuj w kursy doszkalające i zostań doradcą wizerunkowym lub po prostu wizażystką. Dowiedz się, ile zarabia wizażystka i oceń opłacalność pracy w branży beauty.

Ile zarabia wizażystka w Polsce? Średnie wynagrodzenie

Zarobki profesjonalnych wizażystek w Polsce utrzymują się na bardzo dobrym poziomie. Miesięczne wynagrodzenie specjalistki z doświadczeniem wynosi średnio 3910 złotych brutto miesięcznie. Chcesz pracować w tym zawodzie? Potrafisz zrobić niepowtarzalny makijaż i dobrać kosmetyki do urody klientki? W takim razie bez problemu zostaniesz makijażystką. Ile zarabia wizażystka? Przeciętne wynagrodzenie wizażysty lub wizażystki waha się w przedziale od 3490 do 4780 złotych brutto miesięcznie. Wysokość pensji zależy jednak od takich czynników, jak:

Ilość zleceń to kluczowa kwestia, która wpływa na poziom wynagrodzenia. Dotyczy to najczęściej osób prowadzących własny gabinet wizażu. Stanowisko specjalisty w tym zawodzie obejmiesz także w firmach prywatnych zajmujących się kosmetologią. To ile zarabia makijażystka, będzie jednak mocno uzależnione od warunków wynikających z umowy. Im więcej kursów ukończysz, tym większe masz szansę na lepsze zarobki. Prowadząc własne studio wizażu w Polsce, zarobisz nawet ponad 5000 złotych brutto. Zadbaj jednak o odpowiednią liczbę klientek i klientów.

Czym się zajmuje wizażystka?

Wizażystka zajmuje się przede wszystkim przygotowaniem makijażu i stylizacji do:

  • pokazów mody;
  • sesji zdjęciowych;
  • publicznych wystąpień;
  • występów telewizyjnych.

Praca wizażystki polega też na osobistym doradztwie w zakresie makijażu i stylizacji. Znasz trendy modowe i wiesz, jak dobrać kreację do sylwetki ciała? W takim razie będziesz idealną wizażystką! Jeśli wiesz, ile zarabia wizażystka, będzie to dla ciebie tylko dodatkowa motywacja do działania.

Jak zostać wizażystą lub wizażystką? Krótki poradnik

Planujesz swoją karierę zawodową związaną z kosmetologią? Jako wizażystka/stylistka zadbaj o udział w odpowiednich szkoleniach. Dzięki temu dowiesz się, jak dobierać kosmetyki do danego typu urody. Swoją wiedzę w tym zakresie poszerzysz w szkołach policealnych. Po ukończeniu tego kierunku w szkole masz spore perspektywy pracy. Oprócz zarobków na poziomie nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie, zyskasz szansę na założenie dobrze prosperującej działalności gospodarczej. Jako wizażystka bez problemu podejmiesz pracę w takich miejscach, jak:

  • gabinety kosmetyczne;
  • salony SPA w hotelach;
  • stacje telewizyjne;
  • teatry.

Zawód wizażystki daje nieograniczone możliwości. Oprócz prowadzenia własnej firmy możesz też udzielać konsultacje wizerunkowe. Teraz już wiesz, ile zarabia wizażystka w Polsce. Zadbaj o swoje portfolio i zdobądź nowych klientów i klientki. Poziom miesięcznego wynagrodzenia zależy wyłącznie od twojego zaangażowania w pracę. Pomyśl o swojej przyszłości! Wystarczy, że zdobędziesz niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu stylizacji i wizażu. Wysokie zarobki na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie czekają także na ciebie.

Dodaj komentarz