Ile zarabiają piłkarze Legii? Jak wysokie są płace w zespole?

Interesujesz się piłką nożną i zastanawiasz, ile zarabiają piłkarze Legii? Dowiedz się, na jakie pensje mogą liczyć gracze stołecznego klubu. Poznaj zarobki gwiazd Ekstraklasy!

Zawodowy sport na najwyższym poziomie to wielkie emocje, trudne spotkania i sława. Oczywiście łączy się to też z wysokimi pensjami. Na te mogą liczyć jednak tylko najlepsi z najlepszych. W polskich warunkach na to miano bez dwóch zdań zasługują piłkarze wielokrotnego mistrza kraju. Dowiedz się, ile zarabiają piłkarze Legii Warszawa.

Ile zarabiają piłkarze Legii? Podstawowe informacje

Ogólne i kompletne dane dotyczące tego, ile zarabiają piłkarze Legii, nie są udostępniane całościowo kibicom. Można jednak pokusić się o podanie cząstkowych danych na temat uposażenia największych gwiazd. Służą do tego komunikaty prasowe dotyczące kontraktów określonych zawodników, artykuły opisujące dane umowy czy wypowiedzi ekspertów branżowych. Właśnie takie dane przedstawiamy w tym miejscu.

Ile zarabiają piłkarze Legii? Najwyższe pensje powyżej 40 tysięcy!

Według danych dostępnych w sieci piłkarze Legii mogą liczyć w niektórych przypadkach na naprawdę wysokie pensje. To, ile zarabiają piłkarze Legii, zależy w dużej mierze od ich formy i osiągnięć. Dlatego tylko najlepsi mogą liczyć na naprawdę wysokie kontrakty. I tak oto Artur Jędrzejczyk ma najwyższe zarobki. Otrzymuje on około czterdzieści pięć tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei pensja Bartosza Kapustki to około czterdziestu tysięcy. Porównywalne jest uposażeniu piłkarzy takich jak Filip Mladenović czy Josue.

Ile zarabiają piłkarze Legii, a ile inni ligowcy?

Jak prezentują się pensje legionistów na tle innych piłkarzy Ekstraklasy? Zdecydowanie są one jednymi z najwyższych. Oczywiście dalej mówimy tu tylko o tych otrzymujących najwyższe pensje. Inni piłkarze stołecznego zespołu niekoniecznie mieszczą się ze swoimi kontraktami na szczycie tabeli ligowych płac. Choć z dużą dozą prawdopodobieństwa można ich odnaleźć w górnej połówce rankingu.

A kto jeszcze prócz legionistów na najwyższe pensje w Ekstraklasie? Na miesięcznie zarobki wynoszące nieco ponad trzydzieści pięć tysięcy może liczyć Mikael Ishak z Lecha Poznań. Miesięczne pensje w wysokości równo 35 tysięcy dostają Bartosz Salamon czy Barry Douglas z Lecha. Z kolei Kamil Grosicki otrzymuje około trzydziestu siedmiu tysięcy.

Dodaj komentarz