Ile zarabiają striptizerki w USA? Ich wysokie wynagrodzenie to mit czy prawda?

Rynek usług w Stanach Zjednoczonych jest niezwykle liberalny, dlatego wiele osób może zrobić tam karierę. Ciekawie kształtują się realia pracy tancerek erotycznych, które mogą liczyć na pokaźne wynagrodzenie. Ile zarabiają striptizerki w USA? 

Branża erotyczna i tańca erotycznego w Stanach Zjednoczonych od lat znajduje się w fazie rozkwitu. Zarówno w dużych, jak i małych miastach amerykańskich można znaleźć kluby, w których występują striptizerki. Są tam cenione i mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. Sprawdź, ile zarabiają striptizerki w USA i od czego to zależy. 

Striptizerka to nie prostytutka

Zanim dowiesz się, ile zarabiają striptizerki w USA, dowiedz się, czym się zajmują. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że wykonywanie zawodu striptizerki, czy też tancerki erotycznej to nie to samo, co prostytucja. Praca striptizerki polega na tańczeniu w klubach dla mężczyzn. Taniec ma charakter erotyczny i w zależności od pokazu dochodzi w nim do rozbierania się kobiety, czyli do striptizu.

Osoby wykonująca ten zawód może liczyć nie tylko na podstawowe wynagrodzenie, ale także na dodatkowe pieniądze z napiwków, które wręczają klienci klubu, w tym przede wszystkim mężczyźni. Nie jest to jednak regułą, ponieważ do amerykańskich klubów nocnych na pokazy striptizu uczęszczają także kobiety. 

Ile zarabiają striptizerki w USA?

Miesięczne wynagrodzenie tancerek erotycznych w Stanach Zjednoczonych może być zróżnicowane. To, ile zarabiają striptizerki w USA, zależy m.in. od miejsca wykonywania zawodu, renomy klubu nocnego, a także zainteresowania tańcem danej osoby. Szacuje się, że przeciętne zarobki striptizerek w Ameryce mogą dochodzić nawet do 10 tysięcy dolarów, co daje obecnie blisko 40 tysięcy złotych. 

Czy praca striptizerki się opłaca?

To bardzo atrakcyjne zarobki, jednak wykonywanie tego zawodu wiąże się często z wieloma wyrzeczeniami, dbaniem o nienaganną sylwetkę, a także znoszeniem nieprzyzwoitych wypowiedzi rzucanych w stronę tancerki. Ekwiwalent pieniężny jest jednak atrakcyjny, dlatego sporo kobiet decyduje się na taką ścieżkę zawodową. Tańczenie w klubie nocnym wiąże się z tym, że część przychodu pobiera właściciel klubu, w którym występuje striptizerka. 

Dodatkowe zarobki striptizerki

Wykonywanie tańca erotycznego w klubie nocnym to nie jedyne możliwości zarobkowania dla striptizerek. To, ile zarabiają striptizerki w USA, zależy od tego, czy podejmują się też wykonywania innych usług. Poza podstawową pracą mogą wykonywać także usługi dodatkowe. Wśród nich znajdują się m.in. tańce na indywidualne zamówienie klienta, w tym na wieczorach kawalerskich, urodzinach lub innych imprezach okolicznościowych. Tancerki erotyczne mogą także zostać instruktorkami polce dance lub też otworzyć własną szkołę tańca. 

Wiesz już, ile zarabiają striptizerki w USA. Aktualnie zawód striptizerek jest zdecydowanie lepiej płatny w Stanach Zjednoczonych niż w Polsce. Ponadto kobiety tam nie są narażone na taki ostracyzm, jak w kraju nad Wisłą, co sprawia, że chętniej wykonują ten zawód. W Polsce striptizerki mogą liczyć na zarobki rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Dodaj komentarz