Ile zarabia właściciel Żabki? Czy opłaca się prowadzić własny sklep?

Sieć sklepów Żabka reklamuje się hasłem „Otwórz Żabkę i osiągnij 18 tysięcy przychodu miesięcznie”. Czy takie przychody rzeczywiście są możliwe? Dowiedz się, ile zarabia właściciel Żabki!

Czy w dzisiejszych czasach prowadzenie własnego sklepu się opłaca? Dzięki franczyzie nie musisz inwestować w taki biznes od zera. Franczyzowy model biznesowy wiąże się jednak także z dodatkowymi kosztami. Myślisz o założeniu własnego biznesu? Jeśli tak, warto się dowiedzieć, ile zarabia właściciel Żabki!

Ile zarabia właściciel Żabki? Prezentujemy dane z sieci Żabka

Dokładne wysokości zarobków właścicieli poszczególnych sklepów są objęte tajemnicą. Niedawno jednak w mediach pojawiła się kampania reklamowa sieci Żabka zachęcająca właścicieli sklepów do współpracy w ramach franczyzy. Na plakatach i reklamach pojawiła się kwota 18 tysięcy złotych przychodu. Czy tę informację potwierdzają dane na temat tego, ile zarabiają właściciele Żabek?

Według danych udostępnionych przez sieć Żabka taki (lub wyższy) przychód uzyskuje około 83% franczyzobiorców. Warto wiedzieć, że z Żabką w ramach franczyzy współpracuje ponad 6 tysięcy osób.

Czy 18 tysięcy miesięcznie to fakt? Od czego zależą zarobki właścicieli Żabek?

Trzeba pamiętać, że kwota 18 tysięcy złotych jest jedynie przychodem właściciela sklepu. Zgodnie z umową franczyzową franczyzobiorca jest zobowiązany do opłacania wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem biznesu. Oznacza to, że pieniądze trzeba wydać m.in. na opłacenie podatków i składek ZUS, wynagrodzenia dla pracowników czy prowizje za płatności kartą. Dopiero po odliczeniu tych wydatków uzyskasz kwotę, która trafi do twojej kieszeni.

To, ile zarabia właściciel Żabki, zależy także od innych czynników:

  • lokalizacji sklepu;
  • asortymentu (na ten duży wpływ ma sama sieć, a nie franczyzobiorca);
  • działań marketingowych;
  • poziomu obsługi klienta.

Czy prowadzenie sklepu w ramach franczyzy się opłaca? Nikt nie może ci zagwarantować, że osiągniesz od razu wysoki poziom dochodów. To jednak dobry sposób, by spróbować własnego biznesu niskim kosztem – wystarczy ci jedynie 5 tysięcy złotych na wkład własny.

Dodaj komentarz