Praca z dziećmi i dorosłymi podczas eventów może być ciekawym wyzwaniem dla osoby lubiącej pracę z ludźmi. Ile zarabia animator czasu wolnego, który zajmuje się wykonywaniem tego typu pracy? Informacje w tym zakresie znajdziesz poniżej.
Sprawny, komunikatywny animator czasu wolnego to osoba kluczowa podczas organizacji letnich festiwali czy zabaw z dziećmi. Dba o to, by całe wydarzenie przebiegło sprawnie, a jego uczestnicy byli nim zainteresowani. Praca w tej profesji jest uznawana za niezwykle ciekawą. Warto zatem sprawdzić, ile zarabia animator i czy jest to opłacalne zajęcie.
Spis treści
Ile zarabia animator czasu wolnego i jak wyglądają warunki zatrudnienia?
Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że przedstawiciele tej profesji – o ile nie są profesjonalnymi konferansjerami prowadzącymi ekskluzywne wydarzenia – zazwyczaj nie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia. Trudno znaleźć informację, jakie są najczęstsze zarobki w tej branży, ale jeśli zastanawiasz się, ile zarabia animator, musimy niestety ostudzić twój entuzjazm. Zazwyczaj wynagrodzenie nie jest szczególnie wysokie.
Z informacji zamieszczanych na portalach internetowych oraz w ofertach pracy można oszacować, ile zarabia animator czasu wolnego. Zazwyczaj płaca etatowych pracowników wynosi nie więcej niż około 3 tys. zł netto. Trzeba jednak mieć na uwadze, że stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę jest w przypadku opisywanej profesji raczej rzadkością, niż standardem.
Praca animatora a stabilność zatrudnienia
Z uwagi na specyfikę zawodu znacznie częściej stosowaną formą współpracy jest zatrudnienie w ramach umowy cywilnoprawnej, czyli umowy zlecenia lub o dzieło. W takiej sytuacji zarobki są nieco wyższe – mogą wynosić one nawet trzydzieści złotych brutto. Jak widać, to, ile zarabiają animatorzy czasu wolnego, może być naprawdę zróżnicowane.
Praca animatora nie jest raczej zajęciem dla osób poszukujących zatrudnienia na lata. Rozwiązanie to sprawdza się za to w przypadku studentów czy wszystkich tych, którzy chcą sobie dorobić do etatu. Taki stan rzeczy wynika stąd, że organizatorzy czasu wolnego wykonują swoje obowiązki zazwyczaj w porze letniej, bardzo często późnym popołudniem oraz w weekendy i dni świąteczne. Praca ta, choć niezbyt dobrze płatna, może być jednak niezwykle przyjemna dla ekstrawertyków, którzy cenią sobie pracę z innymi ludźmi.