Ile zarabia biegły rewident – zakres pracy i średnie dochody

Biegły rewident to odpowiedzialny zawód zaufania publicznego. Pracownik na tym stanowisku ma za zadanie przeglądanie sprawozdań finansowych i ocenę ich poprawności. Ile zarabia biegły rewident i co ma wpływ na jego ostateczny dochód? 

Branża finansowa słynie z wysokich zarobków pracowników. Choć biegły rewident jest kojarzony właśnie z finansami, ten zawód zalicza się do organów kontrolnych. Ma za zadanie kontrolę poprawności raportów finansowych publikowanych przez spółki akcyjne. Pensja na tym stanowisku jest bliska średniej krajowej i zależy głównie od doświadczenia. 

Czym zajmuje się biegły rewident? 

Zastanawiasz się, ile zarabia biegły rewident? Jeśli przypadkiem trafiłeś na informacje o tym zawodzie lub zaimponowały ci dochody takich pracowników, powinieneś bliżej poznać charakterystykę tego zawodu. Biegły rewident to jedno ze stanowisk określanych jako wolny zawód o charakterze zaufania publicznego. Nie każdy może podjąć pracę na tym stanowisku, a kandydaci muszą uzyskać uprawnienia nadawane przez Polską Izbę Biegłych Rezydentów. 

Najważniejszym zadaniem rewidentów jest kontrola sprawozdań finansowych, które co pewien czas publikują spółki akcyjne. W swojej pracy rewident musi ocenić ich poprawność i zgodność z rzeczywistym statusem przedsiębiorstwa. Z uwagi na ogromną wiedzę na temat finansów, rewidenci często dodatkowo prowadzą doradztwo finansowe, a nawet dokonują ekspertyz. 

Ile zarabia biegły rewident – widełki płacowe 

Jak każdy zawód wymagający uzyskania określonych uprawnień, także rewidenci nie mogą narzekać na płace. Ile zarabia biegły rewident? Średnia miesięczna pensja netto na tym stanowisku wynosi około 4100 złotych. Rewidenci bez doświadczenia mogą liczyć na pobory poniżej 3400 złotych, jednak ponad 25 % pracowników zarabia więcej, niż 6500 złotych miesięcznie. 

Największy wpływ na to, ile zarabia biegły rewident, ma jego staż i doświadczenie w branży. Pracownicy z wieloletnim stażem i działający w dużych miastach mogą liczyć na pobory nawet przekraczające 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz