Ile zarabia makijażystka? Czy każda kobieta może wykonywać ten zawód?

Ile zarabia makijażystka? Dlaczego niektóre kosmetyczki zarabiają niewiele, a inne powyżej średniej krajowej? Jakie umiejętności powinna mieć dobra makijażystka? Tego dowiesz się, gdy przeczytasz ten artykuł.

Praktycznie każda kobieta wie, że to od ładnego makijażu zależy w dużej mierze jej wygląd i samopoczucie. Dlatego już kilka tygodni przed wielkim wyjściem rezerwuje wizytę w salonie kosmetycznym. Ile kosztuje wykonanie makijażu? Ile zarabia makijażystka i skąd biorą się rozbieżności w pensjach wizażystek? Przekonaj się, czytając ten tekst!

Dlaczego warto zlecić wykonanie makijażu profesjonalistce?

Zanim dowiesz się, ile zarabia makijażystka, sprawdź, dlaczego to opłacalne i popularne zajęcie. Teoretycznie kobieta może sama wykonać make-up. Jednak nie każda potrafi zrobić to poprawnie. Poza tym profesjonalna makijażystka umie wydobyć z kobiecej twarzy piękne rysy, podkreślić urodę i ukryć mankamenty. Korzysta przy tym z solidnych, markowych kosmetyków, dlatego taki makijaż trzyma się przez całą noc. Najlepsze makijażystki zajmują się też stylizacją rzęs i brwi. Doradzają także w kwestiach pielęgnacji skóry twarzy. Stąd wynikają różnice w ich zarobkach.

Ile zarabia makijażystka?

Wysokość pensji makijażystki zależy nie tylko od jej doświadczenia i umiejętności, lecz także od tego, w jakim regionie pracuje taka osoba. Wykonanie makijażu imprezowego w gabinecie wiejskim lub zlokalizowanym w małym mieście kosztuje od 100 złotych wzwyż. Ofertę usługi makijażu okolicznościowego lub na sesję zdjęciową znajdziesz nawet za 150 złotych. Ile zarabia makijażystka w dużym mieście? Wymienione wcześniej usługi kosztują tam często dwa razy tyle. Zarobki makijażystki zależą także od tego, czy pracuje na etacie, czy też prowadzi swój własny salon. Przedsiębiorcze specjalistki wykonują również:

  • manicure;
  • zabiegi pielęgnacyjne;
  • usługi makijażu permanentnego. 

Wówczas ich zarobki przekraczają średnie krajowe wynagrodzenie.

Dobra makijażystka ma pewną dłoń, zdolności plastyczne, wprawne oko, a także umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu. Pyta klientkę o jej oczekiwania, a zarazem potrafi przekonać ją, jakie kolory i rodzaj makijażu pasują do jej typu urody. Jest przy tym kreatywna i dokładna. Dzięki temu potrafi sprawić, że kobieta czuje się i wygląda niczym królowa imprezy. Takie makijażystki zarabiają najwięcej i nie narzekają na brak zleceń. 

Dodaj komentarz