Ile zarabia fryzjerka w Polsce? Jakie jest średnie wynagrodzenie fryzjera? Sprawdź!

Ile zarabia fryzjerka? To popularny zawód, który niekoniecznie cieszy się renomą, jeśli chodzi o wysokość wypłaty. Jednak zarobki fryzjera bezustannie wzrastają! Profesjonaliści, którym udało się wybić, potrafią mieć naprawdę wysokie wynagrodzenie.

Nie da się ukryć, że zarobki fryzjera, jeśli chodzi o średnią, nie są zbyt wysokie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że coraz więcej osób prowadzi w tym fachu naprawdę prężnie działające biznesy. Wbrew pozorom, zawód ten wymaga wiedzy z zakresu takich zagadnień jak składy kosmetyków czy farb do włosów. 

Ile zarabia fryzjerka średnio, a jak wysokie są wypłaty w topowych polskich salonach? W tym zawodzie równie ważne są odpowiednia wiedza, podejście do klienta, jak i renoma. Salony, które cieszą się popularnością w mediach społecznościowych, mogą zarabiać naprawdę wiele!

Fryzjerka – ile zarabia w Polsce? 

Ile zarabia fryzjerka? Mediana zarobków brutto wynosi ok. 3 400 zł, co daje niespełna 2 500 zł na rękę. Nie da się ukryć, że nie są to szczególnie wysokie zarobki. To, ile zarabia fryzjer, nie odbiega np. od przeciętnej płacy w sklepie spożywczym. Nie jest to więc wysoka kwota, a przecież taka praca wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale i fizycznej siły. Fryzjer przez wiele godzin stoi i czasem nie zdąży nawet skorzystać z przerwy na kawę.

Fryzjerka – zarobki średnie w Polsce

Mediana to tylko najpopularniejsza kwota, którą zarabiają osoby pracujące w tym zawodzie. Średnie zarobki fryzjerki w Polsce nie są zbyt wysokie. Nie znaczy to jednak, że każdy zarabia zaledwie 3 400 zł brutto. Średnia wypłata waha się w przedziale 2600-4300 zł brutto, ale w wielu przypadkach kwota ta jest znacznie wyższa. To, ile zarabia fryzjerka w miesiącu, jest uzależnione m.in. od jej renomy i umiejętności.

Zawód fryzjer – zarobki powyżej przeciętnej

Zarobki w zawodzie fryzjera mogą być wysokie – pod warunkiem, że jesteś znany na rynku. Szacuje się, że ok. 25% osób zarabia ponad 3000 zł netto miesięcznie. Warto też zwrócić uwagę na to, że liczba takich osób cały czas rośnie. Fryzjerzy stają się specjalistami, np. od koloryzacji włosów czy też cięcia krótkich fryzur. 

Z tego powodu trudno określić, ile zarabia fryzjerka, nie znając jej specjalizacji. W końcu rozjaśnianie czy układanie misternych fryzur bywają naprawdę trudne. Z kolei bogacenie się społeczeństwa sprawia, że ludzie coraz częściej wydają pieniądze na usługi.

Zarobki fryzjerów różnią się zależnie od województwa

To, ile zarabia fryzjerka, zależy też od miejsca, w którym pracuje. Na najwyższą pensję można liczyć w województwie mazowieckim. Tam wynosi ona ok. 2000 zł. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ Warszawa jest po prostu naprawdę drogim miastem. Z kolei średnia w znajdującym się niedaleko województwie warmińsko-mazurskim to już zaledwie 1450 zł. 

Zarobki fryzjerów w innych województwach wyglądają następująco:

  • pomorskie – 1900 zł;
  • zachodniopomorskie – 1800 zł;
  • podkarpackie – 1550 zł;
  • świętokrzyskie – 1500 zł;
  • podlaskie – 1500 zł.

Pensja popularnego fryzjera może być wysoka!

Pensja fryzjera, który wybił się w mediach społecznościowych, może być naprawdę wysoka. Gdy będziesz strzygł osoby bogate bądź przygotowywał gwiazdy i modelki do występów, może okazać się, że twoja wypłata z minimalnej bardzo szybko wzrośnie. 

Warto zadać sobie też pytanie, ile zarabia fryzjerka, która ma rozbudowane social media. Własny marketing w tym zawodzie jest bardzo istotny! Dobrym pomysłem może być więc np. założenie własnego konta na Instagramie czy Tik-Toku. Ludzie chętnie oglądają również kanały na YouTube, prowadzone przez profesjonalistów.

Ile zarabia fryzjerka w Polsce z własnym salonem?

Własny biznes jest znacznie bardziej ryzykowny niż bycie zatrudnionym na umowę o pracę. Jednak to, ile zarabia fryzjer w Polsce, kiedy posiada swój salon, świadczy o tym, że często jest to opłacalna droga. Wtedy pensja na czysto może się wahać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wynagrodzenie fryzjera będzie się wtedy jednak wiązało także z pracą administracyjną.

Ile zarabia fryzjerka za granicą?

Ile zarabia fryzjerka, która pracuje w USA? Średnia wypłata to ok. 29 tys. $ rocznie, co daje ok. 111 tys. złotych. To blisko trzy razy więcej niż w Polsce! W Niemczech z kolei średnia wypłata to ok. 1 700 euro na miesiąc, czyli ponad 7 500 zł. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że w krajach zachodnich droższe jest także samo życie. Z tego powodu to, ile zarabia fryzjer za granicą, należy przeliczyć na ceny mieszkań czy żywności. Wówczas zobaczysz, czy faktycznie emigracja w celach zarobkowych jest dobrym pomysłem.

Fryzjerstwo – zarobki wiążą się z doświadczeniem

Chcesz zarabiać naprawdę dużo? Nie zapominaj, że wynagrodzenie fryzjera jest ściśle związane z jego umiejętnościami. Aby je zdobyć, musisz mieć jak największe doświadczenie. Przeciętnie klientki w salonie płacą ok. 50-150 zł, a twoim celem powinno być możliwie podwyższenie tej kwoty. Dlatego też nie rezygnuj z dodatkowych szkoleń czy spotkań z osobami z twojej branży, aby bezustannie się rozwijać. To, ile zarabia fryzjerka, może się zdecydowanie zmienić, jeśli stanie się ona prawdziwą artystką!

Najczęściej zadawane pytania

Ile zarabia się w salonie fryzjerskim?

To, ile zarabia fryzjerka, zależy od umiejętności i ilości klientów. Szacuje się, że przeciętne wynagrodzenie w salonie fryzjerskim oscyluje w granicach 2600–4300 zł brutto.

Ile zarabia początkujący fryzjer?

Początkujący fryzjer zarabia stosunkowo mało, ponieważ nie ma jeszcze renomy ani doświadczenia. Średnio w małym salonie fryzjerskim może liczyć na wynagrodzenie około 2300 złotych.

Ile zarabia fryzjer „na rękę”?

Przeciętna kwota zarobków netto fryzjerów w Polsce to około 3000 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz