Ile zarabia astronauta? Jak zostać astronautą pracującym dla NASA?

Loty kosmiczne wymagają zarówno wiedzy, jak i sprawności fizycznej. Ze względu na szczególnie trudne warunki pracy, kosmonauci zarabiają naprawdę dużo. Chcesz wiedzieć, ile zarabia astronauta? Oto pensje astronautów w NASA.

Zarobki astronautów są naprawdę wysokie. Wynika to ze względu na fakt, że przygotowania oraz sama podróż w kosmos zajmują bardzo dużo czasu. Lot w kosmos to marzenie wielu osób, jednakże nie każdy jest w stanie osiągnąć cel. NASA oraz rosyjska agencja astronomiczna określa wymogi, które muszę spełnić potencjalni astronauci. Zostanie astronautą nie jest łatwe. Aby rozpocząć karierę, musisz przede wszystkim mieć odpowiednie wykształcenie z nauk ścisłych oraz wiedzę o przestrzeni kosmicznej. Odpowiedni dyplom oraz trzy lata doświadczenia zawodowego to kompletne minimum, z jakim możesz próbować swoich sił w tej branży. Ile zarabia astronauta?

Ile zarabia astronauta? Jak zostać astronautą w NASA?

Każdy nowy astronauta musi spełniać wszystkie wymogi, jakie stawiane są przez NASA. Jeśli od najmłodszych lat marzysz o locie w kosmos, pamiętaj, że musisz spełnić określone wymogi dotyczące wieku oraz stanu zdrowia. Wszelkiego rodzaju wady wzroku, skłonności do migren oraz słaba kondycja fizyczna skutecznie eliminują kandydata na kosmonautę. Chcesz wiedzieć, jak zdobyć pracę w kosmosie? Liczą się głównie twój wiek oraz stan zdrowia. Oto najważniejsze wymogi, które trzeba spełnić, aby zostać astronautą NASA:

  • wiek od 30 do 50 lat;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu;
  • ukończone studia z kierunku matematyki, fizyki, informatyki lub biologii;
  • wylatanie minimum 1000 godzin za sterami odrzutowca;
  • amerykańskie obywatelstwo.

Jako Polak możesz mieć problem z uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa oraz spełnieniem wymogów, by zostać astronautą. Możesz jednak ubiegać się o tę posadę w krajach takich jak: Włochy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Dania i wiele innych. W tym przypadku masz szansę pracować jako kosmonauta lub tajkonauta (w Chinach).

Wynagrodzenie w zawodzie astronauty

Tysiąc godzin za sterami samolotu odrzutowego, odpowiednie wykształcenie oraz wiele godzin kursów przekładają się na wysokość rocznej pensji astronauty. Skala wynagrodzeń w branży astronomicznej jest bardzo rozbudowana. Ile zarabia astronauta? Osoby, które mają za sobą już wiele godzin pilotowania, mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 120 tysięcy dolarów rocznie. Wiele zależy od stopnia kwalifikacji. Nowy astronauta, który osiąga stopień GS-12, może zarobić około 63 tysięcy dolarów rocznie. Oczywiście im wyższy stopień kwalifikacji, tym wyższe wynagrodzenie.

W ogólnej skali można przyjąć, że średnie zarobki niezależnie od powodzenia misji kosmicznej w przypadku doświadczonych astronautów plasują się na skali płac od 66 do 145 tys. dolarów rocznie. Ciekawostka – astronauci ESA otrzymują pensję w wysokości do 8000 euro miesięcznie.

Ile zarabia astronauta? Czy warto wykonywać ten zawód?

Nie ulega wątpliwości, że praca astronauty to marzenie wielu osób na całym świecie. Droga to sukcesu jest jednak długa i nawet po wielu latach przygotowań nigdy nie masz pewności, że osiągniesz swój cel. Wynagrodzenie w wysokości ponad 100 tys. dolarów rocznie przyciąga uwagę wielu osób. Jeśli masz już za sobą tysiąc godzin pilotowania samolotu odrzutowego, studia z inżynierii lub matematyki oraz spełniasz wymogi zdrowotne, spróbuj swoich sił na stanowisku astronauty w NASA.

Dodaj komentarz