Kim jest i ile zarabia Tromba? Poznaj YouTubera – członka EKIPY Friza i jego zarobki

Tromba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych influencerów w Polsce. Popularność zyskał dzięki przynależności do EKIPY i bliskiej przyjaźni z Frizem. Kim jest i ile zarabia Tromba? Sprawdź!

Popularni twórcy internetowi mogą liczyć na pokaźne zarobki, które uzależnione są m.in. od liczby obserwujących, prezentowanego contentu czy też skali podjętych współprac marketingowych. W ostatnich miesiącach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się członkowie popularnej EKIPY, wśród których znajduje się Mateusz Trąbka. Sprawdziliśmy, ile zarabia Tromba!

Kim jest Mateusz Trąbka?

Popularny Tromba, czyli Mateusz Trąbka, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów. Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się tworzeniem filmów na platformę YouTube, zarówno na konto swoje, jak i EKIPY, co zapewnia mu sowite wynagrodzenie. Jego zasięgi internetowe sprawiają, że można go spotkać również w tradycyjnych mediach. Na współpracę z Trombą coraz częściej decydują się marki stawiające na influencer marketing, co przynosi mu dodatkowe korzyści finansowe. Największą rozpoznawalność daje mu współpraca z grupą EKIPA, którą kojarzy praktycznie każdy nastolatek w Polsce.

Ponadto w maju stoczył walkę w formule MMA na gali FAME MMA 14 w Krakowie, gdzie jego przeciwnikiem będzie influencer Gimper. To nie pierwszy udział Tromby w FAME MMA, w ramach którego walkę stoczył już w 2021 roku, co pozwala przypuszczać, że już wtedy jego zyski były naprawdę wysokie.

Zasięgi Tromby z EKIPY Friza

Na to, ile zarabia Tromba, wpływ mają jego zasięgi w internecie. Na Instagramie profil trombabomba śledzi już ponad 2,4 miliona obserwujących. Nieco niższe statystyki Mateusz Trąbka ma na platformie YouTube, gdzie obserwują go blisko 2 mln osób, jednak trzeba zaznaczyć, że ten kanał społecznościowy jest bardziej wymagający od Instagrama w zakresie zdobywania followersów. Od pewnego czasu obecny jest również na TikToku, gdzie śledzi go już blisko milion użytkowników. 

Ile zarabia Tromba w 2022 roku?

Oficjalne zarobki Tromby nie zostały ujawnione. Jego wynagrodzenie należy jednak podzielić na przychody generowane za wyświetlenia na platformie YouTube, przychody z prowadzonej działalności w ramach EKIPY i płace za udział w kampaniach reklamowych. Według ogólnodostępnych danych zarobki Tromby z wyświetleń filmików na YouTube kształtują się na poziomie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie netto. Już te kwoty mogą robić wrażenie. Jeszcze więcej twórca może zarobić na gażach inkasowanych za reklamowanie produktów w mediach społecznościowych, udział w gali FAME MMA, czy też przychody generowane ze współpracy z grupą EKIPA. 

Działalność i zarobki EKIPY

Grupa influencerów prowadzi kanał na YouTube, ma własną linię lodów we współpracy z firmą Koral, własną linię odzieżową, a także zajmuje się produkcją muzyczną i oczywiście udziałem w reklamach. Do EKIPY i w jej ramach nagrywają:

 • Friz,
 • Wujek Łuki,
 • Murcix,
 • Poczciwy Krzychu,
 • Patec,
 • Tromba,
 • Marcysia,
 • Wersow,
 • Mini Majk,
 • Nowciax,
 • Fusia lub Fusialka,
 • Paulina Kozłowska.

Część z przychodów trafia do kieszeni Mateusza Trąbki, jednak kwoty nie zostały opublikowane. 

Nie wiadomo dokładnie, ile zarabia Tromba. Szacuje się, że miesięczne zarobki Mateusza Trąbki wynoszą od kilkudziesięciu do nawet powyżej stu tysięcy złotych. Tym samym należy do grona czołowych polskich twórców internetowych, choć najbardziej rozpoznawalni influencerzy mogą zarabiać w sieci nawet po kilka milionów złotych rocznie.

Dodaj komentarz