Ile zarabia baletnica? Zobacz, ile wynosi pensja tancerki!

Ile zarabia baletnica? Sprawdź, jak przedstawiają się zarobki w tej nietypowej grupie zawodowej. Czy profesjonalny taniec to opłacalne zajęcie? Dowiedz się, na jakie płace mogą liczyć osoby zajmujące się tą sztuką!

Niełatwo jest zostać zawodową baletnicą. Wiążą się z tym lata treningów i wyrzeczeń, a na sukces mogą liczyć jedynie nieliczni adepci tej sztuki. Jednak czy gdy ten przyjdzie, wiążą się z nim istotne finansowe profity? Sprawdź, ile zarabia baletnica i jak może rozwijać karierę, zwiększając apanaże.

Ile zarabia baletnica – podstawowe informacje

Mówiąc o karierze baletnicy, przede wszystkim należy mieć na uwadze, że nie trwa ona długo. Zawodowi tancerze i profesjonalne tancerki mogą występować na scenie do około czterdziestego roku życia. Wiąże się to zarówno z ich prezencją jak i z wymaganiami fizycznymi, które dotyczą osób trudniących się tą niełatwą profesją.

Treningi jak i same występy są bardzo wymagające i stanowią wielkie obciążenie dla ciała, przede wszystkim dla stawów skokowych. Dlatego też należy pamiętać, że zarobki uzyskane przez baletnicę mogą nie rekompensować jej trudu.

Ile zarabia baletnica – konkretne liczby

Czy można być zdziwionym tym, ile zarabia baletnica? Co ciekawe, jak wskazują badania ankietowe, taniec w balecie wcale nie wiąże się z oszałamiającą pensją. Typowy tancerz baletowy lub tancerka może liczyć jedynie na ok. 1700 złotych brutto. To nie jest wysoka kwota. Do tej pensji doliczyć można jednak także dodatkowe premie za występy. Tu mówimy bowiem tylko o podstawowej pensji.

Ile zarabia baletnica – taniec a profesja nauczyciela

Naturalnym krokiem w karierze dla wielu tancerzy jest rola nauczyciela. Zmiana profesji z aktywnego tancerza na osobę przekazującą swoje doświadczenie nowym adeptom może okazać się korzystna.

Doświadczona specjalistka ucząca tańca może liczyć na pensję przekraczającą cztery tysiące złotych. Wciąż nie będzie to wyjątkowe wynagrodzenie, jednak to, ile zarabia baletnica w roli instruktorki, przedstawia się o wiele solidniej.

Czy tym samym warto podjąć przygodę z baletem i podążyć tą ścieżką kariery? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jednak faktem jest, że w tym przypadku bez wielkiej pasji się nie obejdzie.

Dodaj komentarz