Czym się zajmuje i ile zarabia blacharz samochodowy?

Warsztaty blacharzy samochodowych pełne są aut po stłuczkach. Mają drobne lub większe uszkodzenia karoserii, które ich właściciele chcieliby zamaskować. Blacharz musi więc posiadać spore umiejętności i wiedzę. Sprawdź, ile zarabia blacharz samochodowy!

Blacharze samochodowi pomagają autom odzyskać dawny blask, kiedy te doznały uszkodzeń karoserii w wyniku wypadku lub drobnej stłuczki. Specjaliści potrafią nie tylko wymienić uszkodzone części na nowe, ale również tak naprawić stare, że przebyte uszkodzenia nie są widoczne dla oka. Umiejętności i doświadczenie blacharzy jest godziwie wynagradzane. Sprawdziliśmy, ile zarabia blacharz samochodowy!

Co należy do obowiązków blacharza samochodowego?

Blacharz samochodowy odpowiedzialny jest za wytwarzanie i montowanie części nadwozi oraz dokonywanie napraw blacharskich i wymianę uszkodzonych elementów karoserii. Do warsztatów blacharskich najczęściej trafiają samochody po drobnych stłuczkach, ale również po ciężkich wypadkach. Zdarza się, że blacharze przygotowują samochody do sprzedaży przywracając im dawny blask.

Osoba wykonująca zawód blacharza powinna cechować się sporymi umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią, cierpliwością, zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. Blacharze powinni nienagannie obsługiwać narzędzia ręczne i mechaniczne, a w szczególności wyciągarki do wgnieceń, przecinarki, zgrzewarki, urządzenia spawające, nitownice, szpachle blacharskie, młotki, nożyce i kliny.

Ile zarabia blacharz samochodowy?

Ile zarabiają blacharze samochodowi? Średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku blacharza samochodowego wynosi 5 310 złotych brutto miesięcznie, co daje kwotę 3 820 złotych netto. Specjaliści na początku swojej kariery zawodowej mogą liczyć na stawkę średnią równą 3 470 złotych brutto miesięcznie. Najbardziej doświadczeni i zdolni blacharze zarabiają nawet ponad 7 000 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście, kiedy zamierzasz otworzyć własną firmę świadczącą usługi blacharskie, to twoje wynagrodzenie może być nawet kilkukrotnie wyższe.

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia blacharz samochodowy, nie jest jednoznaczna. Istnieją duże różnice w wynagrodzeniach początkujących specjalistów oraz tych, którzy wykonują swój zawód od kilku lub kilkunastu lat. Jedno jest pewne – praca ta potrafi być bardzo opłacalna.

Dodaj komentarz