Ile zarabia Boniek – Prezes PZPN oraz Wiceprezydent UEFA?

Zbigniew Boniek to postać, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto ma choć minimalną wiedzę na temat piłki nożnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zarabia Boniek, warto, byś zapoznał się z przygotowanym przez nas tekstem. Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Zbigniew Boniek to absolutna legenda polskiej piłki nożnej. Jego największe sukcesy przypadają na lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Po zakończeniu aktywności piłkarskiej sportowiec zajął się karierą na stanowiskach zarządczych, czego wyrazem jest m.in. funkcja Prezesa w PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej) – piłkarz kierował PZPN w latach 2012-2021. Z kolei począwszy od kwietnia 2021 roku dzierży on stanowisko Wiceprezydenta UEFA. W związku z dynamiczną karierą wiele osób interesuje się nie tylko sportowymi osiągnięciami, ale także tym, ile zarabia Boniek obecnie.

Ile zarabia Boniek z tytułu pełnionych funkcji?

Funkcja Wiceprezydenta UEFA to jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w tej organizacji. W takiej sytuacji oczywiste jest, że Zbigniew Boniek, który jest wiceprezydentem od kwietnia 2021 roku, może liczyć na wyjątkowo wysokie wynagrodzenie. Według oficjalnych komunikatów roczna pensja wynosi ok. 250 tysięcy euro, co w przeliczeniu na polską walutę oznacza ponad milion złotych.

Trzeba jednak dodać, że oprócz sowitej pensji wiceprezydentom nie przysługują – co do zasady – dodatkowe premie, uposażenia itd. Wciąż jednak pensja jest olbrzymia i wynosi ok. 100 tysięcy złotych na miesiąc.

Z kolei jeśli chodzi o pełnione w okresie 2012-2021 stanowisko prezesa w PZPN, to zarobki wyniosły według doniesień medialnych… zero złotych. Zbigniew Boniek twierdzi, że nie pobierał wynagrodzenia za aktywność w PZPN.

Według nieoficjalnych informacji dochody Bońka – oprócz aktywności w branży sportowej – pochodzą także z innych źródeł, w tym np. z inwestycji w kluby tenisowe.

Nie tylko zarobki

Warto przy tym dodać, że piłkarz może liczyć również na potencjalne dochody np. z tytułu reklam. Nie powinno to nikogo dziwić – jego nazwisko jest rozpoznawalne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że piłkarz ten to marka sama w sobie. Czynnik ten również trzeba brać pod uwagę podczas rozważań typu: „ile zarabia Boniek”.

Źródło zdjęcia : Sławek, Boniek Zbigniew 2 via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Dodaj komentarz