Ile zarabia brukarz? Stawki i ich zróżnicowanie

Praca przy robotach drogowych nie należy do najłatwiejszych. Wykonuje się ją przy każdej pogodzie, a do tego jest mocno wymagająca fizycznie. W zamian można jednak uzyskać całkiem przyzwoite wynagrodzenie. Sprawdziliśmy, ile zarabia brukarz!

Brukarz zajmuje się wykładaniem, naprawą, konserwacją i rozbieraniem nawierzchni wyłożonych kostką brukową. To praca, która wymaga dobrego zdrowia i siły fizycznej. Dodatkowo potrzebne będą cierpliwość, wytrzymałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Najlepsi brukarze są w stanie zrobić naprawdę dobre pieniądze. Sprawdziliśmy, ile zarabia brukarz oraz na czym dokładnie polega jego praca!

Zadania na stanowisku brukarza

Prace brukarskie należą do robót drogowych. Brukarz zajmuje się wykładaniem kostką brukową nawierzchni drogowych, ich konserwacją, naprawą i ewentualną rozbiórką. To ciężka praca, którą mogą wykonywać jedynie najbardziej wytrwali. Wymaga ona dużej sprawności i kondycji fizycznej, a także siły i nienagannego zdrowia. Pracę wykonuje się na powietrzu, a więc przy różnych warunkach atmosferycznych. Nie pomaga klęcząca pozycja podczas pracy, która sprzyja powstawaniu zmian reumatycznych. Brukarze powinni potrafić posługiwać się następującymi narzędziami: listwami zgarniajacymi, trójkątem brukarskim, kleszczami brukarskimi, młotkami różnego rodzaju, przecinakiem mechanicznym oraz innymi przyrządami niezbędnymi do równego i trwałego ułożenia nawierzchni.

Ile zarabia brukarz?

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia brukarz, nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy tutaj od posiadanego doświadczenia, umiejętności oraz pracodawcy. Badania pokazują, że średnia zarobków na stanowisku brukarza wynosi około 3 350 złotych netto miesięcznie. Najmłodsi i najmniej doświadczeni pracownicy zarabiają około 2 750 złotych netto miesięcznie, a najlepsi brukarze otrzymują pensję przewyższającą 4 000 złotych miesięcznie. Z uwagi na poziom trudności wykonywanego zajęcia, jedynie 3% brukarzy to kobiety.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, ile zarabia brukarz nie jest jednoznaczna. Stawki zależą tutaj przede wszystkim od posiadanego doświadczenia w pracy na tym stanowisku.

Dodaj komentarz