Ile zarabia chirurg ogólny i plastyczny oraz jakie są jego zadania? Sprawdź, ile zarabia lekarz w tej specjalizacji

Ile zarabia chirurg? Nie jest tajemnicą, że temat zarobków zawsze budzi wiele kontrowersji. Jeśli dyskusja jest na temat wynagrodzeń lekarzy, emocje zostają wyłącznie spotęgowane. Czy pensje w tej branży rzeczywiście są tak duże?

Chirurg to jeden z zawodów, który z pewnością kojarzy ci się z niesamowitą precyzją. Nie bez znaczenia jest także odpowiedzialność, jaką osoba na tym stanowisku zobowiązana jest brać za swoich pacjentów. 

Wszystko to powinno mieć odzwierciedlenie w zarobkach chirurga, które część osób uważa za zbyt duże. Pozostali jednak twierdzą, że istnieją zawody, w których odpowiednia wysoka pensja jest po prostu koniecznością. Przykładem takiej profesji z pewnością jest właśnie chirurg. 

Ile zarabia specjalista w tej dziedzinie? Czym zajmuje się na co dzień? Ile zarabia chirurg poza granicami Polski? Przekonaj się sam!

Kim właściwie jest chirurga oraz jakie obowiązki spoczywają na jego barkach?

Jeszcze zanim uzyskasz odpowiedź na pytanie, ile zarabia chirurg, warto wspomnieć, kim w zasadzie jest taki specjalista. To specjalista odpowiedzialny za przeprowadzanie operacji oraz zabiegów chirurgicznych. 

Jakie operacje przeprowadza chirurg ogólny? 

ile zarabia chirurg - jakie operacje przeprowadza chirurg ogólny?

Osoba na takim stanowisku zobowiązana jest przeprowadzać określone działania na tkankach miękkich oraz twardych. 

Jakimi częściami ciała zajmuje się chirurg? To przede wszystkim:

  • jama brzuszna,
  • kończyny,
  • kręgosłup,
  • klatka piersiowa,
  • układ naczyniowy,
  • czaszka,
  • i wiele więcej.

Nie można również nie wspomnieć o tym, że chirurg ma również prawo pobierać materiały do badań, wycinać zmiany skórne, zszywać oraz oczyszczać rany czy usuwać ciała obce. Wszystko to sprawia, że jednym z bardziej „uniwersalnych” specjalistów w medycynie jest właśnie chirurg. Zarobki powinny to wszystko wynagradzać, jednak w tym wypadku rzeczywistość nie zawsze wygląda tak kolorowo. Nie wiesz, ile zarabia chirurg ogólny? Nie przestawaj czytać!

Zarobki lekarzy – ile zarabia lekarz specjalizacji chirurg

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia chirurg, z pewnością interesuje każdą osobę, która rozważa podjęcie studiów medycznych. Wiele ludzi uważa, że jest to jedna z lepiej zarabiających specjalizacji w tej branży. 

Oczywiście, jest w tym sporo prawdy, ale bardzo duży wpływ na samo wynagrodzenie mają zarówno miejsce pracy, jak i doświadczenie. Objęcie stanowiska chirurga wymaga wielu lat nauki, praktyki, precyzji oraz stażu.

Zatem jakie są zarobki chirurga w Polsce? Wynagrodzenie w tej branży może sięgać nawet 30 000 złotych miesięcznie. Mowa jednak o doświadczonych specjalistach, którzy cieszą się niemałą renomą. Pozostali specjaliści muszą niestety liczyć się z mniejszymi zarobkami. Ile według danych chirurg zarabia średnio w Polsce?

Średnie wynagrodzenie chirurga w kraju – jak wygląda?

Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to około 5500 złotych netto. Przeciętna pensja doświadczonych specjalistów była o około 2500 złotych wyższa. Z kolei najmniejsze zarobki wynoszą około 4500 złotych. 

A ile zarabia chirurg dziecięcy? Wynagrodzenie początkujących pediatrów nie będzie znacznie większe niż kolegów z chirurgii ogólnej. Sytuacja ulega jednak znaczącej zmianie wraz ze zdobywaną praktyką. 

Chirurg dziecięcy w wieku od 50 do 60 lat, z dużym bagażem doświadczeń będzie mógł liczyć na pensję przekraczającą nawet 10 000 złotych netto! Choć te kwoty wyglądają już naprawdę bardzo dobrze, to niestety nadal znacząco odbiegają od tego, na co mogą liczyć osoby pracujące w innych krajach. 

Ile zarabia chirurg poza granicami naszego kraju?

Pensja chirurga za granicą – dlaczego tak wielu specjalistów opuszcza Polskę?

ile zarabia chirurg - pensja chirurga za granicą

Nie jest tajemnicą, że bardzo duża część lekarzy, nie tylko chirurgów, po studiach wyjeżdża z kraju. Jest to w dużej mierze spowodowane znacznie lepszymi warunkami pracy oraz oczywiście większym wynagrodzeniem. Ile zarabiają chirurdzy w poszczególnych krajach?

Niemcy

Z pewnością słyszałeś o tym, że lekarze mogą liczyć u zachodnich sąsiadów na bardzo dobre pensje. Zatem ile zarabia chirurg w Niemczech. Na pierwszym miejscu uplasowany został chirurg naczelny, którego mediana rocznej pensji wynosi zawrotne 196 300 euro. To około 16 tysięcy euro miesięcznie. Na nieco mniejsze wynagrodzenie może liczyć starszy chirurg – około 120 000 euro. Mimo wszystko to w dalszym ciągu daje ponad 10 000 euro miesięcznie. Wszystko to sprawia, że dobrym specjalistom po prostu nie opłaca się zostawać w kraju. Ile zarabia chirurg w Anglii?

Anglia

Pensja specjalisty w Niemczech jest zawrotna! Jednak ile zarabia chirurg na Wyspach Brytyjskich? Na samym starcie warto wspomnieć, że praca w tym zawodzie nie jest tam możliwa bez wcześniejszego odbycia odpowiedniego stażu. 

Średnie wynagrodzenie w branży wynosi 78 000 funtów rocznie, czyli około 6500 funtów miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że najlepsi w swoich fachu nie będą w stanie przekroczyć granicy 100 000 funtów w skali roku. Ile zarabia chirurg we Francji?

Francja

Ostatnim europejskim krajem, o którym warto wspomnieć, jest Francja. Ile zarabia chirurg w kraju słynącym z wina i croissantów? Średnia pensja na etacie wynosi około 6000 euro miesięcznie. Topowi specjaliści decydują się jednak otworzyć swoją własną działalność. W takich wypadkach ich wynagrodzenie może przekraczać nawet 15 000 euro w skali miesiąca. Ile zarabia specjalista za oceanem, w Stanach Zjednoczonych?

USA

Stany Zjednoczone to państwo, w którym pragną mieszkać tysiące osób. Czy opłaca się tam wyprowadzić po studiach medycznych? Średnie zarobki chirurgów na amerykańskiej ziemi wynoszą około 230 000 dolarów rocznie. W związku z tym specjalista jest tam w stanie zarobić niemal 20 000 dolarów miesięcznie. 

Ile zarabia chirurg plastyczny?

Specjaliści od medycyny estetycznej również mogą liczyć na zadowalające wynagrodzenie. Początki tej dziedziny miały miejsce w USA, dlatego na początku warto wspomnieć o zarobkach właśnie tam. 

Chirurg plastyczny w Stanach Zjednoczonych jest w stanie rocznie zarobić nawet 120 000 dolarów więcej niż klasyczny specjalista. Zatem ile zarabia chirurg plastyczny w USA? 350 000–400 000 dolarów – to wynagrodzenie, które jest w tej specjalizacji zupełną normą. 

Z kolei jak prezentuje się sytuacja w naszym kraju?

Zarobki chirurga plastycznego w Polsce!

Ile zarabia chirurg plastyczny w Polsce? Wynagrodzenie na tym stanowisku jest niczym w porównaniu do innych krajów. Mediana wynosi 5670 złotych brutto przy pracy na etacie. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na pracę w swoim własnym gabinecie. W takich wypadkach zarobki zależne są od doświadczenia, umiejętności oraz oczywiście marketingu. Najlepsi będą w stanie zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. 

Teraz już doskonale wiesz, ile zarabia chirurg w Polsce i innych państwach. Choć jego wynagrodzenie w kraju wygląda całkiem nieźle, to na tle innych nacji wypada naprawdę blado. Mimo tego zawód ten z pewnością daje masę radości, a pomoc niesiona ludziom jest w stanie wynagrodzić wiele trudów oraz niedogodności.

Najczęściej zadawane pytania

Ile zarabia szef chirurgii?

Mediana wynagrodzenia na stanowisku ordynatora wynosi 11 340 złotych brutto.

Ile lat studiów na chirurga?

Aby zostać chirurgiem, należy ukończyć 6-letnie jednolite studia medyczne. Po ukończeniu pierwszego etapu nauki trzeba odbyć staż, a następnie rozpocząć specjalizację, która trwa nie krócej niż 6 lat.

Dodaj komentarz