Ile zarabia antyterrorysta? Czym się zajmuje? Ile wynosi podwyżka pensji w tym przypadku? Jakie są zarobki w policji?

Ile zarabia antyterrorysta? Wiele osób twierdzi, że funkcjonariusz policji zarabia zbyt mało w stosunku do wykonywanych obowiązków. Sprawdź, jakie są wynagrodzenia tej grupy zaszeregowania.

Antyterroryści to elitarna grupa służb mundurowych, które pracują w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach. Osoby zajmujące to stanowisko muszą przejść liczne testy i szkolenia. Jako kursant na antyterrorystę przygotuj się na wiele wyzwań i naprawdę trudne szkolenia.

W Polsce funkcjonuje kilka grup antyterrorystycznych. Są to elitarne jednostki policyjne, które wkraczają w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu narodowemu i nie tylko. Zarobki netto antyterrorystów w dużej mierze zależą od zajmowanego stanowiska. Poniżej znajdziesz informacje o tym, ile zarabia antyterrorysta i czy warto zostać specjalistą służb specjalnych w Polsce.

Jak zostać antyterrorystą? Krótki poradnik

Chcesz zostać antyterrorystą, ale nie wiesz jak? W Polsce działa kilka grup antyterrorystycznych. Są to etatowe jednostki wykorzystywane do zadań specjalnych w sytuacjach kryzysowych. Kiedy planujesz pracę antyterrorysty, koniecznie sprawdź, czy masz predyspozycję do zajmowania takiego stanowiska w polskiej policji. Inteligencja, dobra kondycja fizyczna i spryt to główne cechy dobrego kandydata na antyterrorystę.

Kiedy podejmiesz się szkolenia antyterrorystycznego, pamiętaj, że nabędziesz wiele nowych umiejętności. Na etapie przyuczenia nowych osób na stanowisko antyterrorystów odbywają się takie zajęcia, jak:

 • strzelanie do celu;
 • wspinaczka górska;
 • nurkowanie;
 • skoki spadochronowe;
 • desant ze śmigłowców;
 • zajęcia saperskie;
 • i wiele innych.

Ile zarabia antyterrorysta w Polsce? Pensja antyterrorysty w liczbach

Praca antyterrorysty w Polsce to dość dochodowe zajęcie. Jako specjalista pracujący w policji na tym stanowisku zarobisz nawet do 5 tys. zł netto miesięcznie. To oczywiście średnia zarobków policjanta będącego antyterrorystą. W Polsce istnieje kilka grup zaszeregowania. Jak podaje Komenda Główna Policji, zarobki w poszczególnych grupach zaszeregowania wyglądają następująco:

 • dla 1 grupy zarobki netto to średnio 2824 zł netto miesięcznie;
 • dla 2 grupy średnie zarobki netto to 3858 zł netto miesięcznie;
 • dla 3 grupy, czyli referentów zarobki sięgają około 4200 zł netto miesięcznie;
 • dla 4 grupy, do której zaliczają się policjanci z drogówki, zarobki sięgają do 4500 zł netto miesięcznie;
 • 5 grupa to osoby na stanowisku detektywa, asystenta, gdzie zarobki to średnio 4800 zł netto miesięcznie;
 • grupa 6 to wykwalifikowani specjaliści oraz antyterroryści, gdzie średnie miesięczne wynagrodzenie to około 5200 zł netto;
 • grupa 7, 8 i 9 to osoby na wysoko postawionych stanowiskach w policji, gdzie średnie dochody sięgają nawet ponad 6000 zł netto miesięcznie;

Pamiętaj, że całkowicie odrębną grupą jest Komendant Powiatowy Policji, którego zarobki sięgają nawet ponad 8000 zł netto. Praca w policji nawet na niższych grupach zaszeregowania jest dochodowym i przede wszystkim mocno angażującym zajęciem. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego policjant dostaje ponadto liczne premie, a także opcję odejścia na wcześniejszą emeryturę. To, ile zarabia antyterrorysta, jest uwarunkowane w dużej mierze jego doświadczeniem oraz zajmowanym stanowiskiem.

Czy warto zostać antyterrorystą w Polsce?

Zdecydowanie warto zostać antyterrorystą w Polsce. Na tym stanowisku po wielu latach służby możesz udać się na wcześniejszą emeryturę. Wiesz już, ile zarabia antyterrorysta? Pamiętaj, że stopnie w policji i zarobki są różne. Wiele zależy od twojego doświadczenia, a także zaangażowania w pracę w policji.

Wynagrodzenie policjanta na stanowisku antyterrorysty zależne jest także od posiadanego stopnia. Chcesz pełnić służbę antyterrorysty? Poddaj się szkoleniu podstawowemu, specjalistycznym kursom oraz egzaminowi końcowemu. Jeśli przejdziesz tę drogę, zostaniesz antyterrorystą, który otrzymuje średnie wynagrodzenie sięgające nawet do 5 tys. zł netto.

Jeśli interesuje cię tego rodzaju zawód, wiesz już, ile zarabia antyterrorysta. Przemyśl, czy przedstawiona ścieżka rozwoju jest dla ciebie atrakcyjna i zdecyduj o swojej przyszłości.

Dodaj komentarz