Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Szukasz pomysłu na dobry biznes i zastanawiasz się, na jakie usługi lub produktu obecnie jest największe zapotrzebowanie? Sprawdź, ile zarabia się na paczkomacie i czy warto go instalować!

Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do zakupów online, na przykład na Allegro czy Aliexpress. Nic dziwnego! Złożenie zamówienia online jest niezwykle wygodne i pozwala na znaczne oszczędności. Zamówione produkty szybko i sprawnie trafiają w ręce klienta. To wszystko sprawia, że cały czas wzrasta zapotrzebowanie na punkty, które służą do odbierania paczek. Zastanawia cię, ile zarabia się na paczkomacie? Ujawniamy szczegóły!

Czym jest paczkomat Inpost?

Paczkomaty Inpost to nic innego jak nowoczesny system skrytek pocztowych, które umożliwiają wygodny odbiór paczki o dowolnej godzinie, w ciągu 7 dni w tygodniu. To łatwe w obsłudze automaty, które zazwyczaj stawiane są w większych miastach, na przykład w okolicach sklepów, stacji benzynowych PKN Orlen, kiosków Ruchu czy na gęsto zamieszkanych osiedlach.

Cieszą się tak dużą popularnością, że stanowią konkurencję dla poczty polskiej. Zapewniają jeszcze szybsze i wygodniejsze dostawy – między innymi, nie dlatego, że nie musisz czekać na kuriera w domu, aby odebrać przesyłkę.

Ile zarabia się na paczkomacie?

Nie każdy wie o tym, że można zostać właścicielem paczkomatu oraz czerpać z niego miesięczne zyski. Polska firma Inpost płaci osobom, które zdecydowały się nawiązać z nią współpracę. To obecnie największy i najpopularniejszy operator logistyczny, którego właścicielem jest Rafał Brzoska.

Wbrew pozorom zainstalowanie Punktu Obsługi Paczek Inpostu nie jest takie trudne – warto wiedzieć, że w żaden sposób nie jest to regulowane przez prawo budowlane. Wystarczy, że posiadasz kawałek gruntu, gdzie możliwe jest postawienie maszyny paczkowej. Dobrze, jeżeli jest to teren, przez który każdego dnia przewija się sporo osób – na przykład gabinet usługowy.

Automaty do odbioru paczek – czy to dobra oferta?

Na terenie naszego kraju każdego roku powstaje tysiące punktów z automatami paczkowymi. Na jakie zarobki mogą liczyć ich właściciele – szczególnie jeżeli urządzenie stoi w dobrej lokalizacji? To kwoty rzędu kilkuset złotych miesięcznie – od 100 zł do 1000 zł miesięcznie, a stawki rzędu 500 złotych miesięcznie można osiągnąć bez większego problemu.

Aby zainstalować paczkomat na swoim terenie, potrzebujesz tylko dostępu do prądu. Trudno to oczywiście porównywać np. z tym, ile zarabia się w Amazonie, ze względu na specyfikę. Jednak taki paczkomat może być ciekawą opcją jako dorobienie do pensji.

Jak widać, instalacja paczkomatu to naprawdę dobra oferta, jeżeli zależy ci na dodatkowych zarobkach, które nie wymagają dodatkowego czasu i wysiłku.

Dodaj komentarz