Ile zarabia coach? Dane o tej grupie zawodowej

Ile zarabia coach? Przekonaj się, jak wyglądają zarobki w tej profesji. Czy prowadzenie szkoleń i wystąpień motywacyjnych to popłatne zajęcie? Poznaj najważniejsze informacje o apanażach w coachingu!

Trzeba przyznać, że profesja coacha nie cieszy się wielką estymą i szacunkiem. W ostatnich latach wręcz wytworzył się stereotyp, wedle którego coach to w istocie tylko zmyślny mówca, nie zaś osoba, która przekazuje realną wiedzę. Dziś jednak nie rozsądzamy prawdziwości owych stereotypów. Zajmujemy się faktami, czyli tym, ile zarabia coach. Poznaj odpowiedź!

Ile zarabia coach – podstawowe informacje

W przypadku coacha nie mówimy o typowej comiesięcznej pensji. Osoby takie zarabiają, prowadząc kursy i spotkania. Czasem sprzedają także książki i różnorodne materiały. Jakie są ceny sesji z osobą pracującą jako coach? Mogą wynosić od dwustu do nawet tysiąca złotych za sesję. Wszystko zależy od konkretnej osoby i jej oferty. Często zdarza się, że cena sesji na żywo i online różnią się od siebie.

Ile zarabia coach? Ogólnopolskie szacunki

Trudno oszacować typowe zarobki coacha. Ostatecznie osoby takie prezentują różny poziom, różne podejście do usług, a tym samym oferują różne ceny. Jak w przypadku wielu zawodów tak i tu można pokusić się o przedstawienie uśrednionych zarobków. Jak pokazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana w przypadku profesji coacha wynosi 6100 złotych. Ile zarabia coach, jeśli plasuje się w dolnym przedziale? Najniższe zarobki to około cztery tysiące złotych. Z kolei jedna czwarta najlepiej zarabiających osiąga przychody na poziomie ponad jedenastu tysięcy.

Ile zarabia coach? Praca w biznesie i zajęcia grupowe

Mówiliśmy o stawkach coacha w przypadku zajęć indywidualnych. A jak to wygląda w przypadku zajęć grupowych? W takim przypadku cena może wynieść około siedem tysięcy złotych za sesję team coachingu. Interesująco wyglądają też stawki dotyczący coachingu biznesowego. W tym przypadku średnia stawka zaczyna się od ponad tysiąca złotych za sesję, a kończy na około dwóch tysiącach. Jak więc widać, profesja coacha to zajęcie nader opłacalne.

Dodaj komentarz