Ile zarabia sprzątaczka w Polsce? Czy zarobki za granicą są wyższe? Jaki jest zakres obowiązków sprzątaczki?

Praca sprzątaczki to zajęcie wymagające wprawy i sprytu. Przyda się także dobra kondycja fizyczna. Sprawdź, ile zarabia sprzątaczka w Polsce. Stawka zależy od doświadczenia oraz miejsca pracy. Sprawdź wynagrodzenia w tej branży.

W Polsce zapotrzebowanie na profesjonalne usługi sprzątające jest bardzo duże. Z roku na rok popyt na sprzątaczki rośnie. Wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności, która generuje często naprawdę duże zyski. Godziny pracy sprzątaczek są różne. W niektórych przypadkach pomoc domowa pracuje całodobowo, a osoby zatrudnione w firmach sprzątających mają stałe godziny pracy.

Sprawdź, ile zarabia sprzątaczka w Polsce. Poziom miesięcznego wynagrodzenia to nawet 3310 złotych brutto. Jest to jednak mediana zarobków sprzątaczek.

Ile zarabia sprzątaczka? Na jakim poziomie jest płaca minimalna sprzątaczki?

W Polsce sprzątaczka zarabia średnio od 2930 do 3980 złotych brutto miesięcznie. To całkiem spore pieniądze, które jednak wymagają sporego poświęcenia. Wydaje ci się, że praca sprzątaczki nie jest wymagająca? Nie ma nic bardziej mylnego.

Sprzątanie mieszkania oraz dobór odpowiednich środków czystości to czynności, które często zajmują bardzo dużo czasu. Osoba sprzątająca mieszkanie o powierzchni do 100 metrów kwadratowych poświęci na czynności nawet kilka godzin roboczych.

Ciekawostki są stawki godzinowe w Polsce. Spory wpływ na cenę ostateczną za godzinę pracy ma metraż nieruchomości. Nieco lepiej płatne jest także sprzątanie po remoncie. Większość firm oferuje sprzątaczkom wynagrodzenia na poziomie od 20 do 50 złotych za godzinę pracy.

Pamiętaj też, że w 2022 roku minimalna stawka godzinowa to 18,30 złotych. Przeciętny zarobek dla domu o powierzchni do 40 metrów kwadratowych to około 200 złotych. Osoby na tym samym stanowisku mogą zarabiać różne kwoty. Wiele bowiem zależy od:

  • doświadczenia zawodowego;
  • zaplecza maszynowego;
  • lokalizacji pracy.

Najlepiej opłacane sprzątaczki zarabiają nawet ponad 3980 złotych brutto miesięcznie. Osoby prywatne prowadzące własną działalność gospodarczą zarobią jeszcze więcej. Wysokość wynagrodzenia netto zależy w tym przypadku od liczby przyjętych w danym miesiącu zleceń.

Mycie okien to jeden z obowiązków sprzątaczki. Chcesz wiedzieć, ile zarabia sprzątaczka w tym przypadku? Są to kwoty średnio od 10 do 15 złotych za czyszczenie okna jednoskrzydłowego. Zdecyduj się na wykonywanie zawodu sprzątaczki w Niemczech, a zarobisz nawet do 3,5 tysiąca euro na miesiąc.

Klasyfikacja zawodu a zarobki. Ile zarabia sprzątaczka na danym stanowisku?

Zawód sprzątaczki nie wymaga wyższego wykształcenia. Przyda ci się jednak doświadczenie, spryt i dobra kondycja fizyczna. Możesz pracować jako sprzątaczka:

  • domowa;
  • biurowa;
  • hotelowa, czyli pokojówka;
  • szpitalna, czyli salowa.

W tym zawodzie zatrudnisz się także jako całodobowa pomoc domowa. W zależności od tego, jaki kierunek obierzesz, twoje zarobki będą zupełnie inne. Najwięcej zarobisz, prowadząc własną firmę sprzątającą. Pensja w takiej sytuacji może sięgać nawet pięciocyfrowych kwot.

Zastanów się dobrze, zanim podejmiesz się tego zawodu. Wiesz już, ile zarabia sprzątaczka. Pamiętaj, że nie jest to prosty do wykonywania zawód. Wbrew pozorom zarobki często nie są adekwatne do tego, jakie obowiązki przejmiesz na tym stanowisku.

Ciekawostką jest fakt, że ponad 80% osób w branży sprzątającej to kobiety. Zastanów się, czy warto zostać sprzątaczką i podejmij odpowiednią decyzję. Stawki za sprzątanie stale się zmieniają, dzięki czemu ciągle masz szansę na jeszcze większe zarobki i stabilność zawodową.

Dodaj komentarz