Ile zarabia Conor McGregor? Sprawdź jego imponujące zarobki!

Ile zarabia Conor McGregor? Jest to były podwójny mistrz organizacji UFC. Zawodnik uznawany jest za największą gwiazdę MMA na świecie. Czy jego popularność przekłada się na zarobki?

Wiele osób zastanawia się, ile zarabia Conor McGregor? Jest to w końcu jeden z najpopularniejszych sportowców, nie tylko dla fanów sportów walki. Jego nazwisko słyszał chyba każdy, nie tylko kibicie MMA. Kariera McGregora na pewien moment jednak przystopowała, ze względu na złamanie nogi przez sportowca. Czy to wpłynęło na jego zarobki? Sprawdź, jakie stawki inkasuje Conor McGregor, znany pod pseudonimem The Notorius. 

Ile zarabia Conor McGregor?

W 2021 roku Irlandczyk Conor McGregor stoczył jedynie dwie walki. Przeciwnikiem w obu był Dustin Poirer i obie nie zakończyły się dla McGregora sukcesem. Pomimo tego, The Notorius zarobił ponad 180 mln dolarów. To prawie tyle samo, co łącznie w 2018, 2019 i 2020 roku! Nie ulega wątpliwości, że McGregor to legenda MMA i jeden z najlepszych zawodników UFC w historii. Przez długi czas w swojej karierze był niepokonany. Po kolei nokautował swoich przeciwników. Jednak swoją fortunę zbija głównie poza MMA. Ile zarabia Conor McGregor według magazynu Forbes?

  • 2021: 180 milionów dolarów 
  • 2020: 48 milionów dolarów
  • 2019: 47 milionów dolarów
  • 2018: 99 milionów dolarów

Na czym zarabia Conor McGregor?

Zarobki Conora McGregor’a to nie tylko gaże za walki. Na czym jeszcze zarabia Irlandczyk? Dużą częścią jego zarobków są wpływy z pay-per-view, jako że walki z jego udziałem generują gigantyczną widownię. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe. Conor McGregor prowadzi także działalność biznesową. Jest właścicielem firmy produkującej whisky pod marką Proper Twelve. Dzięki sprzedaży udziałów w tej firmie w 2021 roku zarobił 150 mln dolarów. 

To, ile zarabia Conor McGregor, sprawiło, że został umieszczony na pierwszym miejscu rankingu Forbesa, jak najlepiej zarabiający sportowiec na świecie. Na ten wynik miały wpływ zwłaszcza rekordowe zarobki w 2021 roku. Majątek McGregora wyceniany jest na łączną kwotę 200 mln dolarów.

Fot. główne: Andrius Petrucenia via Flickr, CC BY-SA 2.0

Dodaj komentarz